تاریخ انتشار :يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷
با شروع فصل گرما سریال تکراری قطعی آب شرب در سیستان و بلوچستان نیز آغاز شده و هر انگشت اتهام مشکلات و کم کاری ها به سوی یک نفر نشانه می رود.
کام خشکیده اهالی یک روستا در گرمای 49 درجه سیستان و بلوچستان/این قسمت، پیمانکار پروژه مقصر اصلی است
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ با آغاز فصل تابستان بسیاری از روستاهای منطقه سیستان دچار قطعی آب شرب و یا افت فشار آب شده اند که این امر با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت توصیه های بهداشتی از طریق شست و شوی دست ها و بدن مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

از طرفی گرمای بیش از ۴۹ درجه در منطقه سیستان هم در نبود آب شرب باعث شده است تا کولر های آبی اهالی برخی از روستاها با مشکل مواجه شود و در روزهای گرم کرونایی مردم را با چالش جدیدی رو به رو سازد.

یک ماه قطعی آب ظالمانه است

یکی از اهالی شهرک گلخانی شهرستان نیمروز در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: قطعی آب شرب در روستای گلخانی چند هفته است که تداوم داشته و مسئولین هنوز برای رفع این مشکل اقدام نکرده اند.

وی افزود: در نیمه های شب باید برای برداشت آب اقدام کنیم چرا که در ساعات پایانی مقداری آب با فشار کم در لوله ها جاری می شود.

این شهروند سیستانی خاطرنشان کرد: این در حالی است که روزانه با گرمای هوا مواجه هستیم و با توجه به وجود نوزاد در خانه باید هوای منزل را متعادل نگه داریم.

وی بیان داشت: مسئولین شهرستان نیمروز در زابل سکونت دارند و از مشکل بسیاری از شهروندان آگاه نیستند.

مقصر اصلی پیمانکار پروژه انتقال آب است

عبدالوصال چاری رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیمروز در این خصوص به خبرنگار ما، گفت: ما مشکل کمبود آب در شهرستان داریم.

وی افزود: متاسفانه در فصل تابستان استفاده مشترکین آب افزایش می یابد و در بسیاری از نقاط باعث افت فشار آب می شود.

چاری بیان داشت: خط لوله ای که از شهر بنجار به روستای گلخانی آب رسانی می کند جوابگو جمعیت فعلی نیست و باید خط لوله جدید که احداث آن به تعویق افتاده است فوراً به بهره برداری برسد.

وی گفت: پروژه انتقال آب از طریق خط لوله جدید در سال ۹۳ توسط پیمانکار آغاز شد و قرار بود به مدت دو سال به اتمام برسد با وجود اینکه ۹۰ درصد پروژه هم تمام شده اما هنوز به بهره برداری نرسیده است.

چاری تصریح کرد: بارها از پیگیر این مسئله بوده ایم اما پیمانکار به دلایل نامعلومی قصد اتمام پروژه را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه رفع مشکل آب شهرک گلخانی بهره برداری از خط لوله جدید آب شرب است که در دست پیمانکار قرار دارد، باید مشخص شود که اگر پیمانکارقصد اتمام آن را ندارد آن را به دست شرکت آب و فاضلاب بسپارند تا به اتمام برسد.

انتهای پیام/
 
 
https://www.asrehamoon.ir/vdcgw39qtak9xw4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما