تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۷
سکینه نارویی گفت: امروزه با توجه به اهمیت فوق العاده رسانه های جمعی، یکی از الزمات مهم در بحث دشمن شناسی، تلاش به منظور ارتقای سواد رسانه ای جامعه است.
پرسه‌زدن در فضای مجازی سرسره‌بازی با گناه است/ داشتن سواد رسانه ای، سلاح مبارزه در جنگ نرم با دشمن
به گزارش عصرهامون سکینه نارویی، مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به این که دنیای امروز دنیا پیشرفت الکترونیک، رسانه، کامپیوتر و اینترنت است، بیان کرد: همگان باید در حوزه های مختلف دارای سواد باشند و امروزه هم که با تکنولوژی به نام رسانه روبرو هستیم و این فضا بر جهان حاکم شده باید به نحوی از این فضاها استفاده شود که بتوان آن را مدیریت و کنترل کرد.

وی افزود: وقتی که انسان برای نوشتن و خواندن نیاز به سواد دارد و برای محقق شدن این هدف تصمیم به مدرسه رفتن را می گیرد تا درس بخواند تا به هدفش برسد. پس در حوزه فضای مجازی هم داشتن سواد رسانه یک الزام است.

مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ادامه داد: اکنون در جامعه با توجه به ویروس منحوس کرونا انجام اکثر کارها به صورت مجازی انجام می شود باید بدانیم که نحوه استفاده درست از این فضاها چگونه است.

وی اضافه کرد: با داشتن سواد رسانه و تفکر انتقادی می توان در فضای مجازی از ایجاد جولانگاه فساد و گناه خودداری کرد امروزه دشمن در این فضا به دنبال این است که بسیاری از جوانان کشور ما را به سمت نابودی و تباهی بکشاند و با حضور در این فضاها به ملت ایران ضرر برساند.

این کارشناس فرهنگی اضافه کرد: نبود سواد رسانه ای باعث ترویج افکار مطلق گرایانه با انگیزه های سیاسی از سوی برخی افراد می شود اما اگر یاد بدهیم که همگان با قاعده، منظم و مطابق استانداردهای اجتماعی صحبت کنند، بسیاری از مشکلات حل می شود پس باید برادران و خواهران حتما به دنبال ارتقای این امر باشند.

وی عنوان کرد: یکی از آسیب های اجتماعی که اکنون در جامعه با آن روبرو هستیم طلاق و اعتیاد به اینترنت بوده که نداشتن اطلاعات کافی در استفاده درست و به جا از شبکه های اجتماعی می تواند زمینه ای برای متلاشی شدن بنیان خانواده ایجاد و در واقع این یک دام از سوی دشمنان است که بتوانند در خانه ها نفوذ کنند و خانواده ها را دچار تزلزل کند.

نارویی تصریح کرد: دشمن جنگی را علیه ما شروع کرده و در عرصه فضای مجازی بر ما می‌تازد که می‌طلبد با ارتقاء سواد رسانه‌ای برای فرزندان و عموم مردم در مقابل ترفند ها و توطئه های دشمن مقاومت کنیم پس باید تمام تلاش ما این باشد که از فضای مجازی استفاده درست و بهینه را داشته باشیم و با هوشیاری کامل این فضا را مدیریت و کنترل کنیم.

این مدرس و فعال فرهنگی با بیان این که امروزه یکی از برنامه های اصلی دشمن، تضعیف ایمان و غیرت دینی مردم و جوانان ماست، تصریح کرد: طبعاً با تکیه بر سواد رسانه ای و شناخت راهبردهای دشمن به ویژه در بستر رسانه و فضای مجازی بهتر می توان به مقابله در جبهه فرهنگی و رسانه ای پرداخت و در این باره نسل جوان انقلابی و با بصیرت رسالت مهمی بر عهده دارد.

انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdchmznzv23nxvd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما