تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
علیرضا پرنده مطلق گفت: بار دیگر سرقت سبب سقوط دکل برق در سیستان و بلوچستان و ایجاد خسارت 25 میلیارد ریالی شد.
سقوط دکل باز هم بدلیل سرقت در سیستان و بلوچستان/ میزان خسارت 25 میلیارد ریال برآورد شد
علیرضا پرنده مطلق، مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و  بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: بار دیگر سرقت سبب سقوط دکل برق در سیستان و بلوچستان شد.

وی ادامه داد: سرقت نبشی از دکل خط 230 کیلوولت زاهدان-بم در 30 کیلومتری بم سبب سقوط دکل و دو دکل اطراف آن شد که خسارت وارده بالغ بر 25 میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: چندین گروه عملیاتی از لحظات اولیه پس از حادثه بررسی شرایط خط را از سمت زاهدان و بم آغاز کردند که در نهایت مشخص شد که یک دستگاه دکل به دلیل سرقت برخی از نبشی های پایه های آن سقوط کرده است.

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و  بلوچستان اظهار کرد: دکل های دو سمت دکل مذکور نیز دچار پیچیدگی پایه های دکل شده و در مجموع سقوط سه دکل باعث خروج خط ارتباطی بین شبکه استان کرمان با شبکه سیستان و بلوچستان شده است.

پرنده مطلق اظهار کرد: در این بین از شب گذشته بررسی های لازم آغاز و عنوان شد حدود یک ماه اصلاح شبکه به طول خواهد انجامید.

وی اظهار کرد: از آنجایی که در سال جاری خط ۴۰۰ کیلو ولت زاهدان - بم پس از ۱۴ سال به اتمام رسید در روزهای گذشته شرایط اتصال خط به ایستگاه بم با در مدار قرار گرفتن راکتور در انتهای خط مهیا شده و بررسی های اولیه و هماهنگی های لازم برای در مدار قرار گرفتن این خط در روزهای آتی صورت پذیرفته است.

پرنده مطلق با بیان اینکه در کل کشور سابقه نداشته است دکلی به دلیل سرقت نبشی سقوط کند گفت: در رابطه با میزان خسارت وارده می توان گفت بر اساس میزان آسیب دیدگی بتن پایه ها خسارتی بالغ بر 25 میلیارد ریال به تجهیزات وارد شده است که این میزان هزینه می توانست جهت اصلاح شبکه های فرسوده و رفع مشکلات نوسان ولتاژ در برخی ایستگاه به کار برده شود.

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در کل کشور سابقه نداشته است دکلی به دلیل سرقت نبشی سقوط کند، اما در سیستان و بلوچستان این اتقاف رخ داده است.

پرنده مطلق گفت: در محدوده فعالیت شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان بیش 13 هزار دکل فلزی وجود دارد که با توجه به گستردگی استان، امید است با همکاری دستگاه های امنیتی هر چه سریعتر افراد سودجویی که تنها به دلیل کسب درآمد ناچیز به بیت المال ضرر وارد می کنند و باعث بروز مشکلات برای مردم منطقه می شود به سزای اعمال خود برسند.

شایان ذکر است؛ 20 دی ماه 99 نیز خبر سرقت از دکل خط ۴۰۰ کیلوولت زاهدان - سفیدآبه در ۹ کیلومتری زاهدان منتشر که این اقدام سبب سقوط دکل و ایجاد خسارت یک میلیارد تومانی شد.

انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdccs0qsx2bq1e8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما