تاریخ انتشار :جمعه ۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷
با گذشت ۱۲ روز از آغاز اعزام زائران حج تمتع کشورمان، تاکنون ۶۰ درصد زائران ایرانی از طریق فرودگاه جده و مدینه وارد سرزمین وحی شده‌اند.
اعزام ۶۰ درصد زائران حج تمتع کشورمان به سرزمین وحی
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرگزاری فارس، امروز در دوازدهمین روز اعزام زائران حج تمتع به عربستان، تعداد زائران ایرانی در سرزمین وحی به حدود ۲۳ هزار نفر رسیده است.
 
مسجدالنبی (ص)؛ روزگذشته
روند اعزام زائران از ۲۲ خردادماه آغاز شد که روزانه بیش از ۱۰ پرواز از ایستگاه‌های پروازی مختلف به مقصد جده و مدینه انجام می‌شود و تاکنون حدود ۶۰ درصد زائران حج کشورمان به عربستان منتقل شده‌اند.
بیشتر پروازهای زائران حج تمتع به مقصد مدینه منوره بوده‌است؛ به طوری که تا شب گذشته از ۹۱ پرواز انجام شده، ۵۹ پرواز به مدینه منوره و ۳۲ پرواز به مکه مکرمه انجام شده است.حضور مسلمانان با رنگ و نژاد محتلف در مسجدالحرام
با توجه به محدودیت اسکان در مدینه منوره، زائران حداکثر ۶ روز در شهر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله اسکان دارند و پس از آن در مسجد شجره مُحرم شده و وارد مکه مکرمه می‌شوند.
بر همین اساس، از حدود ۱۶ هزار زائر مدینه اول، حدود ۹ هزار نفر به مکه مکرمه و زیارت خانه خدا مشرف شده‌اند و به این ترتیب تعداد زائران کشورمان که در مکه مکرمه حضور دارند، به حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.
 
 
مسجدالحرام در آستانه حج تمتع ۱۴۰۱

به گزارش فارس، امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ ایرانی در حج تمتع امسال شرکت می‌کنند که با توجه به محدودیت‌ها‌ از سوی سعودی‌ها همه زائران کمتر از ۶۵ سال دارند. روند اعزام زائران کشورمان نیز تا ۱۲ تیرماه ادامه دارد.‌‌

انتهای پیام/
  https://www.asrehamoon.ir/vdcenv8z7jh8eoi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما