تاریخ انتشار :شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷
اجرای طرح جهادی آبرسانی با کمک سپاه پاسداران در شرقی ترین تقطه کشور باعث شد تا موجی از امید و خوشحالی میان ساکنین این منطقه مرزی به وجود آید.
ورود سبز پوشان سپاه برای رفع تنش آبی در شرقی ترین نقطه کشور/ نمایان شدن غنچه لبخند بر لبان خشکیده مرزنشینان
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ در کشور نقاطی وجود دارد که از داشتن آب شرب و منابع آبی پایدار محروم هستند؛ سیستان و بلوچستان به عنوان دومین استان پهناور کشور سالهاست که واژه محرومیت را یدک می کشد که لبان خشکیده ساکنین پایتخت وحدت ایران مدتهاست چشم به تدبیر مسئولین برای حل مشکل مایه حیات دوخته اند.

عدم دسترسی نقاط محروم کشور به آب شرب لوله کشی موجب شده تا در دولت سیزدهم در زمینه بهبود شاخص کیفیت سلامت و دسترسی به آب شرب پایدار قرارگاه جهادی آبرسانی در وزارت نیرو شکل گیرد.

به گفته مشاور وزیر نیرو تمرکز روی نیازهای آبی ضروری با محوریت تامین نیاز شرب در مناطق مختلف شهری و روستایی از اهداف اساسی این مرکز است که به وسیله توسعه و تعامل با تشکل‌های جهادی، گروه‌های مردم نهاد و خیرین در  اجرای طرح‌های آبرسانی پیگیری خواهد شد.

عزم جزم سپاه در محرومیت زدایی

از این رو سپاه پاسداران به عنوان یک نهاد مردمی که در زمینه محرومیت زدایی نیز فعالیت می کند عزم خود را جزم کرده و در کنار وزارت نیرو به خدمت رسانی در مناطق محروم پرداخته است.

سراوان از جمله شهرهایی است که قرارگاه جهادی آبرسانی با همکاری سبزپوشان انقلاب برای رفع مشکل تنش آبی در این خطه از کشور ورود کرده و در روزهای اخیر با به آب رسیدن اولین چاه ژرف شهر گشت به عمق 1370 متر موجی از خوشحالی و امید را در قلوب مردم احیا کرد.

علی ای حال با موج سواری بر مدار  امید آفرینی مقرر شد تا تکمیل شدن پروژه آبرسانی آب ژرف در گشت سراوان با همت قرارگاه عملیاتی شهید سجاد و شرکت آب و فاضلاب آبرسانی به صورت سقایی و سیار انجام شود.

حضور میدانی و جهادی سپاه در طرح جهادی آبرسانی

 سردار حسین ظریفی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید سجاد سراوان گفت: در اجرای موفقیت آمیز بیشتر این پروژه نیاز به همکاری مردم داریم و با در اختیار قرار دادن چاه های آب شرب شخصی به اداره آب و فاضلاب برای اتصال به شبکه اصلی مساعدت داشته باشند.

سعید تجلیلی فرماندار سراوان اذعان کرد: در منطقه بم پشت شهرستان 6 تانکر آبرسان وظیفه آبرسانی به صورت سقایی برای ساکنین این خطه از کشور را برعهده داشتند.

وی افزود: به همت قرارگاه جهادی آبرسانی و قرارگاه عملیاتی شهید سجاد سراوان امروز شاهد این هستیم که 6 دستگاه دیگر به مجموعه آبرسانی این بخش، بخش مهرگان و حومه سراوان اضافه شود.

آبرسانی به 31 روستا در سراوان

سعید جنگی زهی مدیر آب و فاضلاب سراوان بیان کرد: پروژه چاه ژرف تا کوهک در قاب طرح محرومیت زدایی جهاد آبرسانی که در کل استان شکل گرفته سراوان نیز از این پروژه بی نصیب نبوده است.

وی افزود: 31 روستا قالب این طرح در حال فعالیت است در ابتدا عملیات اجرایی پنج روستا آغاز شده که 3 روستا دارای آب شدند کار آبرسانی 2 روستای دیگر تا هفته آینده به پایان می رسد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تا پایان شهریور تعهداتی که در قالب این طرح قرار بود اجرا شود به پایان می رسد و روستاهای طرح آبدار شوند.

سپاه سردمدار خدمت رسانی در نقاط محروم

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان گفت: از زحمات و تلاش های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این شهر جای قدر دانی دارد به دلیل اینکه مجاهدانه در زمینه زیرساختی، احداث جاده و پل، آبرسانی و دیگر مباحث فعالیت های بسیار ارزشمندی انجام داده است.

وی افزود: از همه افرادی که در این زمینه تلاش کردند تا امروز در سراوان راحت بتوانیم در نقاط مرزی تردد داشته باشیم قدر دانی می شود.

امام جمعه سراوان اضافه کرد: سپاه در این مسیر شهدایی را نیز تقدیم انقلاب اسلامی کرد تا زیر ساخت در نوار مرز و روستاها ایجاد شود تا مردم از این نعمت بهره مند شوند، گرچه دیگر ارگان ها مشارکت داشته اند اما این نهاد مردمی سردمدار این موضوع است.

انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdcaman6i49nyo1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما