تاریخ انتشار :يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه عدم آورد رودخانه هیرمند مشکلات زیادی را برای مردم شمال سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است گفت: کشور دوست و برادر، افغانستان برابر قانون باید حقابه ایران را بدهد و در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است.
اقدامات خوبی برای دریافت حقابه رودخانه هیرمند انجام شده است
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسن نامی در نشست‌ ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران سیستان و بلوچستان بیان کرد: اگر ما نتوانیم محیط زیست خود را حفظ کنیم بسیاری از ظرفیت‌های ارزشمندمان را از دست خواهیم داد.

وی با بیان اینکه کشور ایران در یک منطقه وسیع با ظرفیت های فراوان واقع شده است، تصریح کرد: هشت هزار کیلومتر مرز داریم که بخش عمده‌ای از آن در استان سیستان و بلوچستان است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه آینده ایران روشن است، افزود: در آینده ابرقدرت ها زدوده می شود و جهان شاهد ابرقدرت نخواهد بود.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی صاحب قدرت است و رژیم غاصب صهیونیسم بین الملل تمام تلاش خود را می‌کند تا این قدرت را در هم بشکند اما با هوشیاری مردم و نیروهای امنیتی ایران اسلامی این رژیم جعلی به اهداف خود نخواهد رسید.

نامی با تاکید بر انجام وظایف مدیران خاطرنشان کرد: همه دستگاه ها ماموریت دارند پیشنهاد بودجه خود را به مسوولان ذیربط ارائه دهند.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان یکی از مهمترین و راهبردی ترین استان های کشور به شمار می آید چراکه این منطقه دروازه ورود به آبهای اقیانوسی است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مدیران و فرمانداران برای مدیریت بحران آماده باشند چرا که فرصت محدود است و باید از آن حداکثر استفاده را کرده بنابراین باید قبل از بحران زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در اسناد تهیه شده ۶ ظرفیت برای کشور برشمرده اند که هر ۶ مورد را در این استان داریم بدین معنی که ظرفیت های یک کشور را منطقه داریم.

حسین مدرس خیابانی افزود: مرز، سواحل، پهناوری سرزمین، جوانی جمعیت، معادن غنی و رتبه اول در انرژی های تجدید پذیر از ظرفیت های فراوان استان است که در کنار این رنگین‌کمانی از بحران را نیز داریم.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان دارای پهنه وسیع بوده لذا بحران‌های فراوانی نیز در آن به وجود می‌آید به طور مثال این منطقه سیل و خشکسالی را باهم تجربه می‌کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تعدد بحران‌های استان افزود: باید به لحاظ زیر ساختی تلاش کنیم تا در مواجهه با بحران‌ها  با کمترین آسیب مقابله کنیم.

وی با اشاره به سیل کنارک ادامه داد: طی سه روز ۳۴۰ میلی‌متر بارندگی اتفاق افتاد که با کمترین خسارت آن را مدیریت کردیم.

انتهای پیام/
  •  
     
https://www.asrehamoon.ir/vdcgy79q7ak9ty4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما