تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۵
امام جمعه سراوان گفت: حقوق بشر در واقع سنگری است برای چپاول و غارت تا در پناه این سنگر به اقدامات بی رحمانه و وحشیانه خود بپردازند.
حقوق بشر؛ سنگری امن برای اقدامات وحشیانه آمریکا/ بمباران سردشت سند مظلومیت مردم ایران است
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، به مناسبت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی یک مراسمی با حضور امام جمعه سراوان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان و جمعی از اساتید و کارکنان و دانشجویان در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان بیان کرد: جهاد تبیین و روشنگری با سمیناره، جلسات و همایش ها  توسط اساتید و دانشگاهیان برای دانشجویان و عموم مردم بازگو می شود همانطور که امروز شاهد بیان و بررسی تاثیر سلاح های شیمیایی و میکروبی در دانشگاه آزاد بودیم.

وی افزود: آمریکا در ارتباط مستقیم و حامی رژیم صهیونیستی است و ناقضان اصلی حقوق بشر است و فقط در لفظ خود را مدافع حقوق بشر می داند.

امام جمعه سراوان ادامه داد: آمریکای جنایتکار و غارتگر برای چپاول دیگر کشورها از هیچ ظلم و جنایتی دریغ نمی کند و هر کجای این گیتی را اگر مشاهده کنیم رد پای آمریکا برای چپاول بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: دشمن سعی دارد ذهن ها را از واقعیت دور کند، حقوق بشر در واقع سنگری است برای چپاول و غارت تا در پناه این سنگر به اقدامات بی رحمانه و وحشیانه خود بپردازند.

وی تصریح کرد: بنا به فرمایشات گوهر بار مقام معظم رهبری جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است چرا که دشمن با تصویر سازی علیه جبهه حق سعی دارد با جنگ شناختی ذهن ها را از واقعیت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی دور سازد و تنها آنچه که دشمن می خواهد در ذهن مردم بماند.

امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی سگ نگهبان منطقه است که آمریکا در کنارش به چپاول می پردازد. در اتاق های فکر آمریکاییان به نتایجی رسیدند و آن را در ایران پیاده کردند، بحث تک فرزندی حاصل اقدامات‌ شوم‌ آمریکایی‌هاست‌، دانشجویان توجه کنند یکی از زمینه های که دشمن در آن تلاش می کند بحث وحدت می باشد با تمام وجود نسبت به حفظ وحدت بکوشیم.

بمباران سردشت سند مظلومیت مردم ایران است
حامد مخدومی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان در این مراسم بیان کرد: بمباران سردشت نشان از مظلوم بودن مردم سردشت و ظلم آمریکایی‌ها و حقوق بشر است‌. کشور هایی که حرف از حقوق بشر می زنند از دید خودشان یعنی پناه دادن مردم کشورهای دیگر در کشورشان، خود را حامی حقوق بشر می دانند.

وی افزود: در اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مصادیق واقعی نقض حقوق بشر را مشاهده می کنیم، تحریم های ظالمانه علیه ایران که در مجامع بین المللی صادر و ابلاغ می‌شود و تحریم دارویی‌ توسط کشورهای مدعی حقوق بشر مطرح می شود نمونه های کوچکی از حقوق بشر آمریکایی است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان گفت: با توجه به این مسائل، بمباران سردشت در سال ۱۳۶۶ که توسط گاز خردل انجام شد عوارض آن تا مدت ها به جا ماند و در این واقعه 130 نفر جان باختن که مصداق بارز نقص حقوق بشر توسط آمریکا است.

مخدومی خاطر نشان کرد: باید با توجه به بحث جهاد تبیین که حضرت آقا به آن سفارش نمودند، در شریعت مقدس وظیفه داریم به روشنگری بپردازیم و حقوق بشرامریکا را بر همگان روشن کنیم.

وی تصریح کرد:  آمریکا کلیه اتباع کشورهای دیگر را پذیرش می کند اما این به معنای رعایت حقوق بشر نیست و در واقع با این اقدام استفاده ابزاری می‌کند و در کنارش نقض حقوق بشر را انجام می دهد.


انتهای پیام /خ https://www.asrehamoon.ir/vdcfv1dyvw6dj0a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما