تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲
کل فروش سه خودروساز بزرگ کشور در تیر ماه ۹۶ هزار و ۹۴۸ دستگاه بوده، این در حالیست که تولید خودروسازان در تیر ماه ۸۴ هزار و ۹۹۳ دستگاه بوده که بیانگر پیشی گرفتن فروش از تولید است.
خودروسازان در تیر ماه چه تعداد خودرو فروختند؟

به گزارش عصر هامون به نقل از خبرنگار مهر، بررسی آخرین آمار مربوط به تولید و فروش خودروسازان مربوط به تیر ماه امسال نشان می‌دهد که کل فروش سه خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) در این ماه ۹۶ هزار و ۹۴۸ دستگاه بوده، این در حالیست که تولید خودروسازان در تیر ماه ۸۴ هزار و ۹۹۳ دستگاه بوده که بیانگر پیشی گرفتن فروش از تولید است که می‌تواند یکی از نتایج تکمیل خودروهای ناقص و کاهش خودروهای دپویی باشد.

همچنین میزان فروشِ تیر ماهِ خودروسازان در مقایسه با خرداد ماه که ۱۱۱ هزار و ۲۴۵ دستگاه فروخته شده بود، افت کرده است. البته تولید تیر ماه نیز نسبت به خرداد ماه که ۱۰۳ هزار و ۹۶۹ دستگاه بود، با کاهش مواجه شده است.
جزئیات فروش تیر ماه خودرو
بررسی جزئیات فروش خودروسازان نیز نشان می‌دهد که ایران‌خودرو در تیر ماه توانسته ۴۳ هزار و ۴۹۰ دستگاه خودرو بفروشد که اگرچه بیشترین فروش را در بین شرکت‌های تولیدکننده خودرو داشته اما نسبت به خرداد ماه افت ۱۵ هزار و ۱۳۴ دستگاهی داشته است.
این شرکت همچنین در ماه نخست فصل تابستان ۴۶ هزار و ۸۲ دستگاه خودرو نیز تولید کرده که نسبت به خرداد ماه افت نزدیک به ۱۲ هزار دستگاهی داشته است.
ایران خودرو در این مدت، ۲۶ هزار و ۸۳۲ دستگاه در گروه پژو، ۴ هزار و ۱۹۰ دستگاه سمند، ۶ هزار و ۹۱۳ دستگاه دنا، ۲ هزار و ۷۱۶ دستگاه رانا، ۹۱۸ دستگاه هایما و یکهزار و ۹۱۰ دستگاه تارا فروخته است.
همچنین سایپا در تیر ماه ۲۷ هزار و ۴۷۴ تولید کرده که نسبت به خرداد ماه ۵ هزار و ۸۱۹ دستگاه کمتر است. این شرکت در تیر ماه توانسته ۳۸ هزار و ۶۹۸ دستگاه خودرو بفروشد.
فروش گروه X۲۰۰ سایپا شامل تیبا، کوئیک و ساینا ۳۲ هزار و ۹۰ دستگاه بوده است. همچنین این شرکت در تیر ماه ۲ هزار و ۴ دستگاه شاهین را به فروش رسانده است. ۴ هزار و ۶۰۴ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱) نیز فروخته شده است.
پارس‌خودرو نیز در تیر ماه ۱۱ هزار و ۴۳۷ دستگاه خودرو تولید کرده که یکهزار و ۱۹۸ دستگاه کمتر از خرداد ماه بوده است. این شرکت در این ماه ۱۴ هزار و ۷۶۰ دستگاه فروخته که یکهزار و ۱۸۶ دستگاه بیشتر از خرداد ماه بوده است.
گروه Q۲۰۰ پارس‌خودرو ۹ هزار و ۴۸۲ دستگاه فروش در تیر ماه داشته است. همچنین ۴ هزار و ۹۳۴ دستگاه کوئیک معمولی دنده‌ای و ۲۴۶ دستگاه کوییک اتومات پلاس فروخته شده است.
همچنین این شرکت ۹۸ دستگاه ساینا را نیز در تیر ماه امسال به فروش رسانده است.
کد خبر 5564398 https://www.asrehamoon.ir/vdcew78zwjh8nfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما