تاریخ انتشار :شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱
منادی سفیدان گفت: اولیاء مدرسه در صورت مشاهده دانش آموزان دارای علائم کرونا می‌بایست آن‌ها را به خانه برگردانند.
دانش‌آموز دارای علائم کرونا می‌بایست تحویل خانواده شود
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با توجه به اینکه زمانی تا آغاز سال تحصیلی جدید نمانده است ما در کمیسیون آموزش از وزرای علوم، آموزش و پرورش و بهداشت دعوت کردیم تا درباره برنامه‌هایشان برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گزارشی ارائه دهند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه سنجیدن میزان آمادگی دستگاه‌ها برای بازگشایی مدارس امسال بیش از سالیان گذشته اهمیت دارد، گفت: به هرحال، دو سال از شیوع کرونا گذشته و شرایط خاص آموزشی بر کشور حاکم بود و عمدتا آموزش در بستر فضای مجازی انجام می‌شد.
وی ادامه داد: اکنون قرار است با آغاز سال تحصیلی، تدریس به صورت حضوری در دانشگاه‌ها و مدارس دنبال شود که لازم است، مربیان بهداشتی در آموزش و پرورش تقویت شده و مرتب موارد بهداشتی به خانواده‌ها آموزش داده شود از جمله این‌که اگر فرزندانشان سرماخوردگی داشت آنها را به مدرسه نفرستند و یا در صورت فرستادن به مدرسه اولیا مدرسه آنها را به خانواده برگرداند.
منادی سفیدان افزود: باید سرویس‌های بهداشتی و آبخوری مدارس هم مرتب ضدعفونی شود، همچنین واکسیناسیون جدی گرفته شود و به طور کلی رعایت موارد بهداشتی یادآوری شده و حتی در مکان‌های مختلف مدارس بر روی دیوارها این نکات بهداشتی گوشزد شود.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در دانشگاه‌ها نیز وضعیت خوابگاه‌ها و غذای دانشجویی پیگیری شود و کمبودها رفع شود.
وی اضافه کرد: می‌توان در دانشگاه‌ها نیز از ظرفیت آموزش مجازی در برخی از دروس همچون دروس عمومی استفاده کرد چون آموزش مجازی فرصتی بود که نباید آن را تعطیل کرد و باید در مقاطعی استفاده شود.

انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdcbs8b8wrhbsap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما