تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان:

عملیات آسفالت ۷ کیلومتر از قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان آغاز شد

مهدی پارسی از آغاز عملیات آسفالت ۷ کیلومتر از قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان خبر داد.
عملیات آسفالت ۷ کیلومتر از قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان آغاز شد
به گزارش عصرهامون، مهدی پارسی، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: طول قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان ۱۷ کیلومتر است که سال گذشته ۱۰ کیلومتر آن به بهره برداری رسید و از امروز عملیات آسفالت هفت کیلومتر باقیمانده این مسیر بعد از اتمام مراحل زیر سازی آغاز شد.

وی ادامه داد: تاکنون برای ساخت باند دوم در این قطعه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و جهت تکمیل و اتمام آن نیز به ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این اداره کل همزمان با ساخت قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان با فعال بودن سه کارگاه راه سازی احداث پل شیله و قطعه سه این مسیر را در دستور کار قرار داده است.

پارسی با بیان اینکه محور مواصلاتی زابل- زاهدان بخشی از محور ترانزیتی چابهار- میلک است که نقش بسزایی در رونق اقتصادی کشور و  توسعه استان دارد، گفت: با افزایش اعتبارات ساخت بزرگراه در این مسیر از ۴۰ میلیارد تومان سال ۹۷ به بیش از ۱۸۰ میلیارد، این اداره کل ضمن بهره برداری از ۴۲ کیلومتر بزرگراه در سه سال اخیر در این مسیر پل نهراب را تکمیل و افتتاح کرده است.

وی با بیان اینکه طول کلی محور زابل- زاهدان ۲۰۰ کیلومتر است که تاکنون در این مسیر ۱۳۵ کیلومتر بزرگراه احداث شده است، گفت: در حال حاضر ساخت ۳۵ کیلومتر باند دوم در قطعات سه و چهار این مسیر پر تردد استان توسط این اداره کل در حال انجام است و در صورت تامین منابع مالی مورد نیازعملیات ساخت قطعه  دو به عنوان تنها قطعه باقیمانده این مسیر نیز تا پایان سالجاری آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdci5zazrt1awv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما