تاریخ انتشار :يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه تقریباً تمام وسایل نقلیه سازمان محیط زیست فرسوده و طول عمر بالای ۱۰ سال دارند، گفت: این در حالی است که طبق قانون هوای پاک، سازمان محیط زیست باید الگو باشد.
وسایل نقلیه سازمان محیط زیست فرسوده است/ سازمان محیط زیست باید الگو باشد
به گزارش عصرهامون به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه مراسم توزیع ۱۷ قلم کالا استحقاقی برای ۴ هزار محیط‌بان در سراسر کشور اظهار داشت: برای هر محیط‌بان حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جهت تأمین ۱۷ قلم کالا در نظر گرفته شده و امروز این کالاها که شامل کوله پشتی، پوتین، لباس گرم و … است به ۳۱ استان ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۲ میلیارد تومان اعتبار جهت تأمین کالاهای مورد نیاز اختصاص داده شده است، تصریح کرد: در مورد تأمین جلیقه ضدگلوله برای محیط بانان نیز اقدامات لازم صورت گرفته و هر ۵ سال یک بار سعی می‌کنیم به روز رسانی این لباس‌ها را انجام دهیم تا نیروهای محیط بان در برابر اتفاقات احتمالی ایمن باشند.

سلاجقه با اشاره به اینکه تقریباً تمام وسایل نقلیه سازمان محیط زیست فرسوده و طول عمر بالای ۱۰ سال دارند، تأکید کرد: این در حالی است که طبق قانون هوای پاک، سازمان محیط زیست باید الگو باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ما پیگیری‌هایی را از سوی دولت انجام داده ایم که طی سه سال سه هزار دستگاه خودرو در اختیار سازمان محیط زیست قرار گیرد که البته این خودروها باید شرایط ویژه عبور از مناطق صعب العبور را هم داشته باشد.

وی بیان کرد: با خودروسازان داخلی جهت این مسئله صحبت شده و در صورت کمبود و رفع نشدن نیازهای مربوط از خودروهای خارجی هم استفاده می‌کنیم.

سلاجقه تصریح کرد: البته در مورد موتورسیکلت‌های سازمان محیط زیست مشکلی وجود ندارد و همه محیط بانان و نمایندگی‌ها از این امکان بهره مند هستند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد اینکه آیا خودروهای سازمان حفاظت محیط زیست از جمله خودروی شما آلاینده است یا خیر؟ گفت: من سعی می‌کنم از خودروهای برقی استفاده کنم. امیدوارم به جایی برسیم که همه از خودروهای برقی بهره مند شوند. شهردار تهران قول داده اقداماتی را برای تأمین وسایل حمل و نقل برقی عمومی و ایستگاه‌های شارژ و تغذیه آن انجام دهد. ان شاءالله با ا ین مسئله تغییرات اساسی را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdcivpazut1aw52.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما