تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲
مهدی لقمان نیا گفت: استارت آپ ها زمینه ساز شناسایی ایده ها است و با استفاده از این رویدادهاست که ایده ها و خلاقیت ها به پیشرفت جوانان در کسب و کار کمک خواهد کرد.
استارت آپ ها زمینه ساز شناسایی ایده ها هستند/ دریافت مجوز استقرار تیم های برتر در مرکز رشد و فناوری دانشگاه
مهدی لقمان نیا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: استارت آپ به کسب و کارهایی گفته می شود که جهت برطرف کردن نیازی بر پایه فناوری های جدید راه اندازی می شود.

وی ضمن تشکر و قدردانی از ایده پردازان، داوران، کارگروها و منتورها افزود: اولین و یکی از بزرگترین رویدادهای استارتاپی بین المللی شتاب در شهرستان چابهار با استقبال خوبی برگزار شد.

وی ادامه داد: بحث استارت آپ ها و پرداختن به مسایل محوری به خصوص کسب و کارها باید جدی گرفته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چابهار تصریح کرد: فاصله بین علم کشورهای اسلامی و کشورهای پیشرفته زیاد است و یکی از راه های میان بر، بحث رویدادهای استارت آپی است که مهم ترین اصل آن نگاه به درون است و با این اقدامات نگاه به دانش و اندیشمندان و فرهیختگان و ایده پردازان باید تغییر کند.

وی حمایت از این گونه کارهای علمی را وظیفه خود دانست و حاضر به هرگونه همکاری در این زمینه شد.

لقمان نیا با اشاره به اولین رویداد بین المللی استارت اپ در دانشگاه آزاد اسلامی چابهار اذعان کرد: این رویداد با هدف بسترسازی خلق ایده و آشنایی با نظرات متخصصان از مباحث کسب و کار، انتقال تجربیات منتورها و مربیان کسب و کار به صاحبان ایده و در نهایت حمایت از ایده های منتخب انجام و به منظور ایجاد کسب و کار و تولید ثروت برگزار شد.

وی گفت: در رویداد استارت آپ شتاب چابهار بیش از ۲۲۰ شرکت کننده از سراسر کشور حضور داشتند که رکورد بیشترین تعداد شرکت کننده در این استارت آپ شکسته شد.

رئیس دانشگاه آزاد چابهار ادامه داد: در این رویداد در مرحله اول تعداد ۱۵ ایده انتخاب و به مرحله بعد در روز دوم راه یافتند و در نهایت در روز اختتامیه ایده ها توسط داوران مورد ارزيابي قرار گرفت و چهار تیم به عنوان ایده برتر انتخاب و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.  

وی گفت: تیم های برتر به ترتیب؛ تیم‌ سبزینو (تولید ظروف  یکبار مصرف از مواد گیاهی)، تیم بندر به بندر (توسعه زیر ساخت های گردشگری دریایی)، تیم دوچگران بلوچ (طراحی و دوخت مدل های بلوچی بر روی لباس عروس)، تیم آفاق بافت با ایده ساخت صنایع دستی با نخ تریکو نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

لقمان نیا خاطرنشان کرد: تیم های برتر رویداد مجوز استقرار به مدت یکسال در مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد واحد چابهار  و دانشگاه بین الملل چابهار را نیز دریافت کردند.

انتهای پیام/
  https://www.asrehamoon.ir/vdcjatevauqeihz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما