تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۲
مدیر دفتر نمایندگی بهزیستی شهرستان نیمروز گفت: بهزیستی شهرستان نیمروز در حوزه اشتغال‌زایی به جهت حمایت از مددجویان و اشتغال در زمینه‌های مختلف در رتبه دوم استانی قرار دارد.
رتبه دوم استانی نیمروز در اشتغال‌زایی مددجویان بهزیستی/ ۴۴ واحد مسکن مددجویی احداث می‌شود
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، محمد کیخانیا در گفتگو با خبرنگار‌ اوشیدا با اشاره به خدمات صورت‌گرفته در حوزه خدمات بهزیستی در نیمروز بیان کرد: ساختمان بهزیستی شهرستان نیمروز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال با زیربنای ۲ هزار مترمربع احداث شده است که در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: برای اولین‌بار در شهرستان نیمروز کمیسیون ACF تشکیل شده است تا جهت تأیید مددجویان و فرایند تحت پوشش قراردادن مورداستفاده گیرد و آسان‌تر شدن دسترسی مددجویان شهروندان نیمروز صورت گیرد.

کیخانیا تصریح کرد: در شهرستان نیمروز هزار و ۱۹۱ خانوار تحت پوشش بهزیستی این شهرستان هستند که شامل، ۴۰۱ خانوار زنان سرپرست خانوار و ۷۹۰ خانوار معلولان جسمی، ذهنی، اعصاب و روان، خانواده‌های مستمری‌بگیر، کودکان کم‌شنوا به‌صورت مستمر تحت حمایت برنامه‌های این اداره هستند.

وی عنوان کرد: در حوزه اشتغال‌زائی بهزیستی شهرستان نیمروز در رتبه دوم استانی قرار دارد که ۸۲ پروژه در زمینه‌های مختلف از جمله صنایع‌دستی، خامه‌دوزی، دام سبک، قالیبافی، سوزن‌دوزی و آرایشگاه زنانه با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال و سرمایه کار بلاعوض به مبلغ سه میلیارد ریال انجام شده است.

مدیر دفتر نمایندگی بهزیستی شهرستان نیمروز تأکید کرد: تعداد ۶۰ عدد پنل خورشیدی ۵ مگابایت با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیون تومان جهت مددجویان تحت پوشش آماده بهره‌برداری است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری بنیاد مسکن در مجموع ساخت ۴۴ مسکن برای مددجویان تحت پوشش کار ساخت آن آغاز شده که با پیگیری‌های صورت‌گرفته وام چهار درصد پرداخت خواهد شد.

کیخانیا گفت: بهزیستی شهرستان نیمروز در چهار حوزه تخصصی در این شهرستان در حوزه پیشگیری؛ دفتر مشاور خدمات روان‌شناختی، دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، دفتر پیشگیری از معلولیت‌ها، پیشگیری از اعتیاد، درمان و بازتوانی اعتیاد و در حوزه توان‌بخشی؛ سرویس‌های متعددی که به جامعه هدف خود که معلولین هستند، خدمات را ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های مشارکت مردمی در ماه‌های گذشته به هفت نوعروس جهیزیه اهدا شد که هر سری جهیزیه شامل پنج قلم کالای اساسی می‌شود و این اقلام شامل یخچال، اجاق‌گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و تلویزیون با اعتباری بالغ بر ۴۹۰ میلیون تومان می‌شود.

وی تأکید کرد: صدور کارت شناسایی معلولان، کمک‌هزینه معلولیت، ارائه آموزش مهارت‌های زندگی و آماده‌سازی شغلی، پرداخت حق بیمه درمانی، پرداخت حق بیمه زنان و دختران شهری، روستایی و عشایر، غربالگری و شناسایی افراد معلول در روستاها و شهرها، دوره‌های فرایند اشتغال‌زایی، توانمندسازی و حمایت مالی از افراد تحت پوشش و غیره از دیگر اقدامات بهزیستی به مددجویان و معلولان شهرستان نیمروز است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcjimeviuqeiyz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما