تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم اقدام بزرگ اخیر از سوی رهبر انقلاب چراغ راهی برای آن دسته از تریبون‌دارانی شود که در این مدت به‌شدت بر طبل نفرت‌پراکنی می‌کوبیدند.
اقدام بزرگ رهبرانقلاب چراغ راهی برای تریبون‌دارانی است که بر طبل نفرت‌پراکنی می‌کوبند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، معین‌الدین سعیدی با اشاره به موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو عمومی محکومان اغتشاشات اخیر در کشور بیان کرد: این اقدام قدرت و شجاعت نظام را به اثبات رساند، به‌ویژه آنکه در این فرمان عفو تأکید شده است که حتی سوءسابقه‌ای نیز در پرونده محکومان حوادث گذشته به ثبت نرسد.
 
وی افزود: البته عدم ثبت سوءسابقه قطعاً شامل افرادی که به شکل سازمان‌یافته و برنامه‌ریزی‌شده و بعضاً در هماهنگی و ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه اقدام علیه امنیت ملی کرده بودند، نمی‌شود؛ اما بسیاری از افراد بازداشت‌شده بدون شک باهدف اعتراض به وضع موجود به خیابان‌ها آمدند.
 
نماینده مردم چابهار در مجلس تصریح کرد: امیدوارم اقدام بزرگ اخیر از سوی رهبر انقلاب چراغ راهی برای آن دسته از تریبون‌دارانی شود که در این مدت به‌شدت بر طبل نفرت‌پراکنی می‌کوبیدند. به اعتقاد من نمی‌توان جوانی را که صرفاً از فرط ناراحتی به دلیل مشکلات در روند اجرایی کشور اقداماتی کرده است، دشمن نظام تلقی کرد و برخی صاحبان تریبون در کشور را که بارها در این مدت به شیوه‌های مختلف اقدام به نفرت‌پراکنی و دودستگی میان مردم کردند دوست و خیرخواه نظام قلمداد کرد.
 
سعیدی با اشاره به تأثیر عفو عمومی محکومان اغتشاشات اخیر در خنثی‌سازی تبلیغات ضدایرانی رسانه‌های معاند گفت: رسانه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین که در این مدت به شکل مستمر شعارهای حقوق بشری سر می‌دادند علی‌القاعده باید از فرمان عفو عمومی توسط رهبر انقلاب استقبال می‌کردند؛ اما در عمل دیدیم که نه‌تنها استقبالی صورت نگرفت؛ بلکه تلاش کردند این اقدام شجاعانه را نیز به انحای مختلف تخطئه کنند.
 
وی تصریح کرد: آمار قطعی از افرادی که در استان سیستان و بلوچستان در حوادث اخیر بازداشت شدند، ندارم؛ ولی امیدوارم همه افرادی که مرتکب قتل نفس نشدند یا آسیب جدی به اموال عمومی و خصوصی وارد نکردند، مشمول این طرح شوند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcaain6u49nm61.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما