تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۹
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان خبر داد:

بهره‌مندی ۲۴۹ هزار خانواده روستایی سیستان و بلوچستان از برق مطمئن و پایدار

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۲۴۹ هزار و ۵۳۴ خانواده روستایی این استان از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره‌مند هستند.
بهره‌مندی ۲۴۹ هزار خانواده روستایی سیستان و بلوچستان از برق مطمئن و پایدار
خلیل عوض‌زاده در گفتگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه ۹۹.۹۱ درصد روستا‌های سیستان و بلوچستان از نعمت برق برخوردار هستند، بیان کرد: تعداد روستا‌های برق دار این استان پنج هزار و ۷۲۱ روستا است که این تعداد قبل از انقلاب ۳۳ روستا بوده است.

وی به حجم شبکه‌های برق روستایی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۲۰ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط، هفت هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۱۱ هزار دستگاه ترانسفورماتور حجم شبکه توزیع برق مناطق روستایی استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تصریح کرد: شهرستان زاهدان با ۹۷۸ روستا بهره‌مند از نعمت برق بیشترین حجم روستای برقدار استان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی روستا‌های بالای ۱۰ خانوار سیستان و بلوچستان که دارای کد آبادی هستند، برقرسانی شده‌اند، گفت: سایر مکان‌های فاقد برق استان در صورت صدور مجوز خدمات دهی از سوی متولیان زمین در برنامه برق‌رسانی قرار خواهند گرفت.

عوض زاده گفت: هفت پروژه برق‌رسانی روستای در شهرستان‌های خاش، بمپور، زابل، میرجاوه، ایرانشهر، سراوان و زاهدان در دست اقدام است.

وی در بخش برق‌رسانی به چاه‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: در ادامه پیگیری‌های انجام شده در این بخش اعتبار ۵۵ میلیارد تومانی جهت اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص این مبلغ، عملیات اجرایی این طرح انجام می‌شود.

انتهای خبر/ ف https://asrehamoon.ir/vdciryazvt1awv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما