تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸
قرعه‌کشی برای تعیین نوبت متقاضیان خرید خودروهای وارداتی امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌‌ها و نهادهای نظارتی برگزار شد و نتایج قرعه‌کشی مشخص شد.
نتایج قرعه‌کشی نوبت‌دهی خودروهای وارداتی
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قرعه‌ کشی نوبت دهی خودروهای وارداتی (یکشنبه ۲۱اسفند ۱۴۰۱) با حضور نمایندگان دستگاه‌‌ها و نهادهای نظارتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و شب گذشته نتایج قرعه‌کشی خودروهای وارداتی در سامانه saleauto.ir اعلام شد.
براساس اعلام وزارت صمت حدود ۱۲۰ هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی در مرحله پیش‌ ثبت‌ نام، در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کرده‌اند.
اسامی افرادی در قرعه‌کشی به عنوان برنده قطعی اعلام شده است.
یادآوری می‌شود؛ افراد باید شرایط عمومی ثبت‌نام را داشته باشند؛ یعنی دارای پلاک فعال انتظامی نباشند و یا متقاضی طی ۴۸ ماه گذشته ثبت‌نام و صدور فاکتور خودرو نزد خودروسازان نداشته باشد. شرط ویژه این طرح مسدود ماندن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی به‌نام شخص متقاضی است و قرعه‌کشی صرفاً به جهت تعیین نوبت تخصیص خودرو انجام شده است.
فرآیند فروش خودروهای وارداتی، در سه مرحله ثبت‌نام متقاضیان و انجام فرآیند نوبت‌دهی،  انتشار آگهی عرضه خودروهای وارداتی و اقدام به خرید توسط متقاضیان حائز شرایط طبق نوبت و در نهایت تحویل خودروهای وارداتی به خریداران انجام خواهد شد.
متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه saleauto.ir و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نسبت به رتبه و زمان تخصیص خودرو خود مطلع شوند.

تاکنون حدود ۱۵۰۰ خودرو به کشور وارد شده است

به گفته مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت؛ تلاش می‌شود تا ۶ ماه آینده حداقل ۱۰۰ هزار خودرو وارد کشور شود تاکنون نیز حدود ۱۵۰۰ خودرو به کشور وارد شده که نزدیک به ۱۲۰۰ دستگاه از این خودروها قابل عرضه است.
مهدی ضیغمی  بیان کرد: احتمالا پیش از پایان سال عرضه خودروهای وارداتی انجام خواهد شد، اما انعقاد قرارداد و تحویل خودروها به سال آینده موکول می‌شود.
لازم به ذکر است؛ مرحله اول پیش ثبت نام و اولویت بندی عرضه خودروهای وارداتی به اتمام رسیده است، مرحله دوم انتشار آگهی عرضه خودروهای وارداتی و اقدام به خرید توسط متقاضیان حائز شرایط طبق نوبت و مرحله سوم تحویل خودروهای وارداتی به خریداران به نوبت تعیین شده، انجام خواهد شد.
متقاضیان در صورت احراز عدم صحت اطلاعات اعلامی از سوی بانک عامل و یا اطلاعات متقاضی، در هر مرحله از فرآیند عرضه خودرو وارداتی، حذف خواهند شد.
افرادی که قصد انصراف از خرید خودروهای وارداتی را دارند، در صورت ثبت انصراف در سامانه، از لیست اولویت بندی خارج شده و دیگر هیچ تعهدی در خصوص عرضه خودرو وجود نخواهد داشت.
براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت در این دوره از عرضه خودروهای وارداتی فعلا عرضه دو خودروی چانگان، CS55 و CS35 پلاس قطعی شده است و به گفته مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت تلاش می‌شود تا دو مدل خودروی فیات 500 و فیات TIPO و همچنین هیوندا النترا عرضه شود.
بیشتر بخوانید:
وزارت صمت دقیقا چه کار می‌کند؟/ مسئول این همه دردسر برای خرید خودرو کیست؟
پیش فروش خودروهای وارداتی نیازمند ورود دستگاه‌های نظارتی و قضا/ وزارت صمت بهتر است شفاف‌ باشد
قرعه‌کشی خودروهای وارداتی، ساعت ۱۴ امروز انجام می شود

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdciryazyt1aw32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما