تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان خبر داد:

بهره‌مندی بیش از ۲ هزار مشترک برق منطقه کوچینگ شهرستان نیکشهر از برق پایدار

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: طی اقدامی جهادی، بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مشترک منطقه کوچینگ و آبگاه شهرستان نیکشهر از برق مطمئن و پایدار بهره‌مند شدند.
بهره‌مندی بیش از ۲ هزار مشترک برق منطقه کوچینگ شهرستان نیکشهر از برق پایدار
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، خلیل عوض‌زاده بیان کرد: با توجه به درخواست مردم این منطقه مبنی بر لزوم بهبود ولتاژ شبکه برق، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پرسنل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان قرار گرفت و پس از انجام بررسی‌های لازم، لزوم احداث خط جدید به طول ۱۹ کیلومتر در منطقه صعب العبور کوهستانی مصوب شد.

وی ادامه داد: مشترکان برق منطقه کوچینگ و آبگاه در انتهای خط نیکو جهان از محل تغذیه پست فوق توزیع نیکشهر به طول ۱۹۰ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی قرار داشتند، که در فصل تابستان با توجه به شدت گرما و وارد مدار شدن لوازم سرمایشی به شبکه برق‌، مشترکان این منطقه دچار مشکل نوسانات و افت ولتاژ می‌شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تصریح کرد: طی اقدامی جهادی این پروژه از اواخر اسفند ماه سال ۱۴۰۰ آغاز و در تیر ماه سال جاری به پایان رسید.

عوض‌زاده، کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر، عدم امکان تردد ماشین آلات سنگین، گرمای بیش از ۵۰ درجه، عدم راه دسترسی و... را از جمله چالش‌های اجرای این پروژه دانست و افزود: تمامی تجهیزات مورد نیاز این خط به صورت دستی منتقل و در ارتفاع بیش از ۲۵۰ متری از سطح زمین احداث شده است.

وی ادامه داد: ۱۹ کیلومتر شبکه فشار متوسط با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال، حجم اجرایی این پروژه مهم است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از اهداف اجرای این پروژه، رینگ شدن و مانور‌پذیری شبکه برق منطقه کوچینگ و آبگاه است که این موضوع کمک بسیار زیادی به کاهش خاموشی در شرایط بحرانی می‌کند.

وی با بیان اینکه جهت رفع مشکل منطقه کوچینگ و آبگاه ۲ راه حل موقت و دائمی مورد توجه قرار گرفت، گفت: احداث خط جدید و اتصال شبکه برق این منطقه به فیدر ملوران از محل تغذیه پست فوق توزیع بنت برای رفع مشکلات ولتاژ این منطقه در کوتاه مدت، و احداث پست فوق توزیع هیچان در این منطقه به عنوان اقدام بلندمدت پیشنهاد شده است.

انتهای خبر/ ف https://asrehamoon.ir/vdceff8zvjh8noi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما