تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۳
معضل کدینگ کارت‌های سوخت در شهرستان مرزی سراوان برای گردشگران و مسافرین نوروز مرتفع شد‎.‎
دغدغه سوخت گردشگران و مسافرین نوروزی در زادگاه خورشید ایران مرتفع شد/ عرضه بنزین نوروزی بدون محدودیت
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از شستون؛ سوخت در فصول مختلف سال در شهرستان مرزی سراوان به واژه تکرار توسط کاربران فضای مجازی تبدیل می‌شود؛ باتوجه‌به هم مرز بودن با کشور پاکستان مسئولین جهت جلوگیری از این سرمایه ملی اقدام به کدینگ کارت‌های سوخت کردند تا از این طریق فقط ساکنین این خطه از کشور بتوانند سوخت و از خروج بنزین به خارج از کشور ممانعت شود.

اما این موضوع مشکلاتی را برای مسافرین و گردشگران به دنبال داشته است و گاهی اوقات باعث سردرگمی آنها می‌شود؛ چراکه جایگاه فقط مجوز ارائه خدمات به افرادی را دارد که خودروهای آنها دارای کارت سوخت کدینگ شده باشد.

با نزدیک‌شدن به آستانه سال جدید و آغاز سفرهای نوروزی و باتوجه‌به وجود آثار باستانی و کهن و همچنین مناظر بسیار زیبا این شهرستان مرزی مقصد گردشگران و هم‌وطنان از سایر نقاط کشور خواهد بود.

نگرانی که در این زمینه وجود دارد نحوه دریافت سوخت است که در شهرستان برای آن چاره‌اندیشی شده به همین دلیل خبرنگار ما چگونگی سوخت دهی به مسافرین و گردشگران را از معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان پیگیری کرد.  

رفع مشکل سوخت گردشگران و مسافرین نوروزی

شهسوار نصرتی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری سراوان به خبرنگار ما گفت: در سراوان بزرگ شامل سراوان، سیب و سوران، مهرستان و گلشن که طرح کدینگ در اینجا اجرا شده دغدغه‌ای برای مسافران است که اگر به این شهرستان‌ها سفر کنند دچار مشکل می‌شوند.

وی افزود: تا این لحظه نامه‌ای از مرکز استان برای رفع کدینگ به‌صورت کلی به شهرستان ارجاع نشده است؛ اما در جلسه‌ای که در کمیته سوخت شهرستان برگزار شد مصوب شد، حتی اگر این طرح اجرا نشود در نظر داریم مسافران از کارت‌های آزاد جایگاه که افزایش کارت افزایش سوخت شارژ شده داشتیم، استفاده کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری سراوان با بیان اینکه امیدواریم طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته مسافران در این مدت مشکل و دغدغه‌ای برای آمدن به شهرستان سراوان نداشته باشند، ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی ما قرار شد مسافران در جایگاه طاها، امام علی (ع)، پاک‌گوهر و صالح که کارت سوخت آزاد دارند سوخت‌گیری کنند؛ اما فعلاً کارت جایگاه طاها با مشکل مواجه شده و اگر برطرف نشود در بقیه جایگاه‌ها مسافران می‌توانند سوخت‌گیری کنند.

نصرتی خاطرنشان کرد: در شهرستان سراوان تقسیم‌بندی برای نوع خودرو صورت‌گرفته و سعی می‌کنیم که باتوجه‌به نوع خودرو که وارد شهرستان شده در جایگاه‌های تعیین شده به مسافرین نوروزی خدمات ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: تا این لحظه میزان سوخت در نظر گرفته شده برای مسافرین نوروزی مشخص نشده اما گفته شد میزان بنزینی که به مسافرین تحویل می‌شود محدودیت نداشته باشد تا بتوانند با خیال آسوده به مقصد بعدی خود برسند.

این مقام مسئول گفت: سفر خوشی را برای مسافرینی که به شهرستان سراوان می‌آیند آرزو می‌کنیم به گردشگران و مسافرین نوروزی توصیه می‌شود از جاهای دیدنی این شهرستان مخصوصاً سفال کلپورگان، سنگ‌نگاره‌ها، مناظر طبیعی و گردشگری و همچنین مردم خونگرم و مهمان‌نواز این خطه از کشور دیدن کنند؛ برخی در فضای مجازی امنیت را در اینجا مطرح می‌کنند که از این تریبون اعلام می‌شود در این منطقه بهترین امنیت و آرامش حاکم است پس جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/
  https://asrehamoon.ir/vdcdxj0fzyt0kz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما