تاریخ انتشار :يکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۰
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان:

۵۱ هزار دانش‌آموز سیستان و بلوچستانی از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند شدند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: به همت دولت سیزدهم سال گذشته ۵۱ هزار دانش‌آموز این استان از فضای استاندارد آموزشی بهره‌مند شدند.
۵۱ هزار دانش‌آموز سیستان و بلوچستانی از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند شدند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، میثم لک‌زایی از افزایش سرانه فضای آموزشی سیستان و بلوچستان از ۳.۳ مترمربع سال۱۴۰۰ به ۳.۸ مترمربع در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: با توسعه ساخت‌وساز کلاس‌های درس و جهش اعتبارات دولتی و خیری سرانه فضاهای آموزشی در استان امسال به ۳.۸ مترمربع رسیده است.
 
وی ادامه داد: برای بهره‌برداری از ۴۲۹ طرح آموزشی در سال گذشته در سیستان و بلوچستان ۹۶۶ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات دولتی و خیری هزینه شده است.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تصریح کرد: همچنین از مجموع طرح‌های سال گذشته ۹۷ درصد آموزشی و تنها سه درصد ورزشی بوده است.
 
وی ادامه داد: بیشترین مدارس ساخته شده سال گذشته در سیستان و بلوچستان یعنی ۷۶ درصد مربوط به مقطع ابتدایی بوده و همچنین ۷۵ درصد این مدارس در نقاط روستایی این استان ساخته شده است.
 
لکزایی مدرسه‌سازی را از ارکان مهم توسعه و اولین گام برای تحول آموزشی به‌عنوان زیربنای توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هر جامعه دانست و اظهار کرد: خیران مدرسه‌ساز در تحقق این تحول نقش بسزایی ایفا می‌کنند و مشارکت مردم و خیران مکمل تلاش دولت در حوزه مدرسه‌سازی است.
 
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان کانون توجه مردم و مسئولان قرار گرفته و جای‌جای آن به کارگاه ساخت‌وساز فضاهای آموزشی تبدیل شده است.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مدرسه دانش‌آموزان را برای ایفای نقش‌های کارسازتر تربیت می‌کند، گفت: ازاین‌رو احداث مدرسه یک انتخاب بسیار هوشمندانه است و همه افرادی که در این کار مهم مشارکت می‌کنند، کار بزرگی را انجام می‌دهند.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdchk6nzv23nmid.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما