تاریخ انتشار :سه شنبه ۸ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۳۵
کارشناس مسائل مذهبی گفت: از ویژگی‌های منحصر به فرد ماه رمضان تمرین صبر، شکیبایی و همچنین عمل به دستورات خداوند متعال است.
«روزه» تمرین صبر و شکیبایی انسان است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: ماه رمضان در روایات متعدد که از سوی ائمه اطهار نقل شده، ماه خداوند متعال و میهمانى امت پیامبر اکرم(ص) خوانده شده و پرورگار جهانیان از بندگان خود در این ماه پر از برکت در نهایت کرامت و عطوفت پذیرایى می‌کند.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: خداوند متعال رمضان را ماه خود نامیده و اعمال خیر انسان را در این ۳۰ روز چند برابر اجر و مزد می‌دهد.

وی افزود: این ماه پر از خیر و برکت به جهت نزول قرآن کریم در آن و ویژگى‏هاى منحصربه فردى که دارد در میان ماه‏هاى سال‏قمرى برترین است و به صورت ویژه‌ای خداوند به آن توجه دارد.

حجت‌الاسلام بامری تصریح کرد: ماه مبارک رمضان آنچنان خیر و برکت زیاد دارد که پیامبر اکرم (ص) درباره آن فرموده که اگر بندگان از برکت‌ها و حقایق ماه رمضان آگاهی می‌یافتند، آرزو می‌کردند که رمضان یک سال باشد.

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: ماه پر از خیر و برکت رمضان، روز‌هایش بهترین روز‌ها، شب‌هایش بهترین شب‌ها، ساعاتش بهترین ساعات، دقایقش بهترین دقایق و ثانیه‌هایش بهترین ثانیه‌ها است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بامری خاطرنشان کرد: انسان باید تمام اعضا و جوارح خویش را در ماه مبارک رمضان از حرام و آن‌چیزی که او را از یاد خدواند متعال غافل می‌کند، دور بدارد.

انتهای‌ خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcaian6649nmu1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما