تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱
 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کم‌کاری هیچ دستگاهی، در خصوص وقوع حوادث جاده‌ای قابل‌پذیرش نیست، دستگاه‌های نظارتی بر عملکرد همه دستگاه‌های اجرایی دراین‌خصوص نظارت کنند.
 کم‌کاری هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی در خصوص وقوع حوادث جاده‌ای؛ پذیرفتنی نیست
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون،  محمد کرمی در نشست شورای هماهنگی ترافیک سیستان و بلوچستان با تأکید بر پیشگیری از وقوع حوادث جاده‌ای و تصادفات بیان کرد: بازرسان مربوطه پیگیری لازم در زمینه نقش دستگاه‌های اجرایی پیرامون تصادفات را بررسی نموده و گزارش دقیقی به شورا ارائه نمایند.
 
وی افزود: اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی عمومی، تأثیر بسزایی در کاهش تصادفات در سطح جامعه دارد  که دراین‌بین صداوسیما، آموزش‌وپرورش، دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی نقش اساسی دارند.
 
استاندار تصریح کرد: وقوع هر حادثه رانندگی، هزینه‌های گزافی را برای خانواده‌ها و سیستم‌های درمانی و خدمات‌رسان تحمیل می‌کند که بیشترین هزینه یک تصادف، مربوط به مشکلات روحی و روانی است که برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند.
 
 کرمی اظهار کرد: با شناسایی نقاط حادثه‌خیز و افزایش تابلوهای راهنمایی‌ورانندگی  در این مسیرها برنامه‌ریزی لازم در جهت کاهش حوادث صورت بگیرد.
 
استاندار با اشاره به تأثیرات منفی وقوع حوادث رانندگی در سطح خانواده و جامعه افزود: با پیشگیری از وقوع یک تصادف می‌توانیم از آسیب‌دیدگی  چندین خانواده جلوگیری کنیم.
 
کرمی تصریح کرد:  دستگاه‌های اجرایی موظف‌ هستند؛ تجزیه‌وتحلیل دقیق از وقوع حوادث ارائه نمایند و جلسات لازم را برگزار و با تلاش مضاعف، نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنند.
 
وی با اشاره به وجود خودروهای پلاک مخدوش در سطح استان اذعان کرد: باید وضعیت این خودروها به‌زودی مشخص و قوانین راهنمایی‌ورانندگی بدون هیچ‌گونه چشم‌پوشی و اغماضی در سطح استان به‌درستی اعمال شود.
 
 وی خاطرنشان کرد: همه مسئولین باید تلاش نمایند در چند روز باقی‌مانده تعطیلات عید نوروز، شهروندان در حوادث رانندگی دچار مشکل نشوند.
 
 استاندار با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در زمینه افزایش تجارت از طریق مبادی ورودی و خروجی استان بیان داشت: بعد از ایام تعطیلات نوروز، شاهد افزایش تردد خودروهای سنگین در جاده‌های استان خواهیم بود که باید اقدامات پیشگیرانه را در زمینه کاهش تصادفات افزایش دهیم.
 
 کرمی با تأکید بر خدمات‌رسانی شایسته به مسافرین نوروزی تصریح کرد: خدمات‌رسانی به مسافرین نوروزی باید با حساسیت ویژه و مناسب باشد تا شاهد جذب گردشگر در سطح استان باشیم.
 
 وی اذعان کرد: انتظار داریم؛ دستگاه‌ها و فرمانداران در عرصه سفرهای نوروزی و امور مربوط به خدمات‌رسانی به مسافران، نوآوری و خلاقیت داشته باشند که این خلاقیت و نوآوری سبب پیشرفت در کارها خواهد شد.
 
استاندار با اشاره به اعلام هشدار از سوی هواشناسی گفت: شهرستان‌ها با تشکیل ستاد مدیریت بحران در جهت پیشگیری از حوادث احتمالی اقدامات لازم را انجام داده و آمادگی لازم برای مقابله با حوادث احتمالی را داشته باشند.
 
انتهای خبر/ س
 
  https://asrehamoon.ir/vdcayan6u49nme1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما