تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۹
پیش‌کسوت فوتبال گفت: برد تیم ملی فوتبال برابر تیم کنیا برای قلعه‌نویی و بازیکنان از لحاظ روحی و روانی خوب بود.
تیم ملی فوتبال برابر کنیا محک جدی خورد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل ازباشگاه خبرنگاران؛ علی لطیفی پیشکسوت فوتبال درباره برد تیم ملی فوتبال برابر تیم ملی کنیا در بازی دوستانه اظهار کرد: به نظرم این برد برای قلعه نویی  و بازیکنان از لحاظ روحی و روانی خوب بود. همچنین به لحاظ فنی هم تیم ملی ایران در بازی با روسیه و کنیا در فاز هجومی عملکرد خوبی داشت.
او ادامه داد: در زمان کی روش، تیم ملی فوتبال برابر تیم‌های آسیایی و بزرگ فوتبال تهاجمی به نمایش نمی‌گذاشت، اما تیم قلعه نویی در فاز هجومی به خوبی بازی می‌کند. تیم ملی فوتبال کپی زمانی است که  تیم ملی استقلال با هدایت قلعه نویی قهرمان شد، است. مکتب قلعه نویی ارسال از جناحین است.
لطیفی تصریح کرد: صادق محرمی در فاز دفاعی برتری دارد، اما رضاییان در فاز هجومی بی نظیر است. قلعه نویی در جناح چپ هم به دنبال بازیکنی است که در فاز هجومی خوب باشد که تخصص قلعه نویی در هجومی بازی کردن تیمش است.
پیشکسوت فوتبال گفت: سبک و سیاق همیشگی قلعه نویی در تیم ملی فوتبال هم شاهد هستیم که از مهاجم قد بلند در راس خط حمله استفاده می‌کند و شهریار مغانلو همین نقش را در تیم ملی برعهده دارد و تاثیرگذار در توپ‌های ارسالی از جناحین است. او با ضربه سر توپ را به مهاجمان کناری و هافبک‌های هجومی  می‌رساند تا آن‌ها گل بزنند.  سردار آزمون و مهدی طارمی هم در این زمینه خوب هستند و کار‌های ترکیبی خوبی در خط حمله صورت می‌گیرد.
او افزود: البته تیم ملی فوتبال در فاز دفاعی مشکل دارد. در دوره کی روش بازی هجومی از تیم ملی ندیدیم، اما در تیم قلعه نویی این نوع بازی را مشاهده می‌کنیم.
لطیفی درباره اینکه تیم ملی کنیا با وجود اینکه تیم ضعیفی است، اما به تیم ملی فوتبال گل زد، گفت: علی رغم اینکه تیم کنیا در سطح بالایی قرار ندارد، اما توانست برابر تیم ملی ایران خطر ساز شود و در ضد حمله به گل رسیدند. قلعه نویی باید فکری به حال این موضوع کند که زمانی که ملی پوشان توپ را از دست می‌دهند با ضد حمله مواجه نشوند. تیم‌های ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، عراق و حتی ازبکستان سطح کیفی  بالاتری از تیم کنیا دارند و اگر تیم ملی برابر این تیم‌ها هجومی بازی کند دچار مشکل می‌شود و باید سرمربی تیم ملی در زمینه ضد حملات چاره‌ای بیندیشد.
او درباره اینکه تیم ملی ایران در ۲ بازی دوستانه محک جدی خورد، گفت: به نظرم بازی دوستانه با کنیا نسبت به دیدار با روسیه مثمرثمر‌تر بود  و تیم ملی محک جدی در این بازی خورد.  تیم ملی روسیه با وجود اینکه از لحاظ اسمی بالاتر از تیم کنیا بود، اما  به علت تحریم  از بازی‌های رسمی و دوستانه تعلیق شده است و بازیکنانش در کنار هم نبودند و نتوانستند به خوبی برابر ایران بازی کنند. 

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcgn79quak9nw4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما