تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۵
روابط‌عمومی دانشگاه فرهنگیان به برخی شبهه‌ها و پرسش‌ها در خصوص رضا مراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان و سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش پاسخ داد.
پاسخ به شبهاتی درباره سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان؛ درخصوص پاسخ به شبهه‌ها و پرسش‌ها درباره رضا مراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان و سرپرست وزارت آموزش و پرورش..
۱. گفته شده است سرپرست جدید آموزش و پرورش، قبلا نیروی حراست دانشگاه علامه بوده است.
پاسخ: رضا مراد صحرایی، هیچگاه نیروی حراست نبوده و عمده مسؤولیت‌های وی، طبق رزومه‌اش معلمی و آموزشی بوده است. مسؤول حراست دانشگاه علامه، فرامرز صحرایی بوده که هیچ نسبتی با رضامراد صحرایی ندارد.
۲. گفته شده است سرپرست جدید آموزش و پرورش، سرقت علمی داشته است.
پاسخ: رضا مراد صحرایی، چهره ای کاملا شناخته شده در عرصه علمی است. صحرایی نه‌تنها هیچ پرونده‌ای مبنی بر سرقت علمی ندارد، بلکه در سال ۹۶ به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، موفق به کسب عنوان پژوهشگر برتر و پیش از آن، دو دوره حائز عنوان دانشجوی نمونه کشوری شده است؛ عناوینی که طبعا نمی‌تواند به فردی با سابقه سرقت علمی تعلق بگیرد!
۳. گفته شده است سرپرست جدید آموزش و پرورش، بدون شرایط عضو هیأت علمی دانشگاه شده است.
پاسخ: رضا مراد صحرایی دارای مدرک دکتری زبان‌شناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی، رتبه اول کنکور و فارغ‌التحصیل رتبه اول با معدل 19.48، مدرک کارشناسی ارشد زبان‌شناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی، رتبه 3 کنکور سراسری و فارغ‌التحصیل با رتبه اول و معدل 19.10 و مدرک کارشناسی آموزشی زبان انگلیسی از دانشگاه رازی کرمانشاه، رتبه 34 کنکور سراسری و فارغ‌التحصیل رتبه اول با معدل 18.74 است. همچنین مولف ده‌ها کتاب و مقاله است. با توجه به این رزومه بسیار قوی علمی، هیات علمی شدن وی کاملا موثق است.
۴. گفته شده است سرپرست جدید آموزش و پرورش، اصلا معلم نبوده و از شرایط معلمان خبر ندارد.
پاسخ: رضا مراد صحرایی، سابقه ۱۵ سال تدریس به عنوان معلم رسمی آموزش و پرورش را در کارنامه خود بر عهده دارد. وی تربیت معلمی بود. در روستاهای کرمانشاه معلم ابتدایی چند پایه بوده و بعد از اخذ لیسانس زبان انگلیسی، معلم درس زبان انگلیسی در مدارس می‌شود. 
۵. گفته شده است سرپرست جدید آموزش و پرورش، چه دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی دارد؟ 
پاسخ: رضامراد صحرایی پایه‌گذار رشته آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در مقطع دکتری بوده و توانسته مقام‌های متعددی را در جشنواره بین‌المللی فارابی، جشنواره ملی حرکت، جشنواره ملی رشد و جشنواره الگوهای نمونه تدریس، به دلیل خدمات و شایستگی‌های علمی، فرهنگی و آموزشی خود کسب کند.
۶.  گفته شده است در زمان مسؤولیت وی در دانشگاه فرهنگیان، برخی از مدیران آموزش و پرورش، با رانت هیأت علمی شده‌اند.
 
پاسخ: این موضوع صحت ندارد. افراد آگاه، از شرایط هیأت علمی شدن اطلاع دارند. این افراد حتی درخواست اداری برای هیأت علمی شدن نداده اند. دانشگاه فرهنگیان، به طور رسمی به این موضوع پاسخ داده که اطلاعیه آن در سایت دانشگاه فرهنگیان موجود است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcb8wb85rhbszp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما