تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۳
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

صیانت از حقوق بیت‌المال و رفع تصرف اراضی دولتی سراوان به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از رفع تصرف بیش از ۱۳ هزار متر مربع از اراضی دولتی شهرستان سراوان به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال خبر داد.
صیانت از حقوق بیت‌المال و رفع تصرف اراضی دولتی سراوان به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از خبرگزاری موج؛ عطاء اله اکبری اظهار کرد: در راستای مقابله جدی با سودجویان و فرصت طلبان اقتصادی، طرح تشدید مبارزه با زمین خواری از ابتدای سالجاری در استان به اجرا در آمد.
وی افزود: در این راستا پس از انجام تحقیقات گسترده و بررسی های لازم بر روی نقشه ها، اراضی مشکوک به تغییر کاربری و تصرف غیرقانونی اراضی دولتی در استان به ویژه شهرستان سراوان مشخص شد و بررسی های میدانی در دستور کار قرار گرفت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از تکمیل اطلاعات اسنادی و مشاهدات عینی و شناسایی کامل افراد متخلف، نیروهای یگان حفاظت از اراضی این اداره کل طی هماهنگی با مقامات قضایی،امنیتی و انتظامی در یک عملیات ویژه بامداد امروز موفق شد ساخت و سازهای غیرمجاز در محلات لب سنگی و محدوده مسکن مهر شهر سراوان در قالب ۵ قطعه قلع و قمع و تخریب کرده و اراضی ملی و دولتی را آزاد کنند. اکبری تصریح کرد: بیشترین قطعه رفع تصرف شده امروز در شهر سراوان به یک هکتار باغ با کاربری فضای سبز در محدوده مسکن مهر این شهرستان اختصاص داشت که بعد از بازپس گیری با کاربری اصلی خود یعنی فضای سبز در اختیار عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری ها و آزادسازی اراضی دولتی خط قرمز این اداره کل در حفظ و صیانت از زمین به عنوان میراث نسلهای آتی است.
اکبری تاکید کرد: در این راستا یگان حفاظت این اداره کل با سازماندهی نیروهای در اختیار، ضمن اجرای طرح تشدید حفاظت از اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات، به طور مداوم تصرف ها و تعرض های احتمالی به اراضی دولتی را رصد کرده و در حوزه رفع تصرفات و تعرضات از اراضی تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن، در صورت اقدام به تخلف به طور قانونی موضوع را مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد داد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پایش روزانه توسط عوامل یگان حفاطت اراضی سیستان و بلوچستان عرصه بر متصرفان اراضی ملی استان تنگ شده است، خاطر نشان کرد:این یگان با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی و دولتی به هر بهانه‌ای، نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdccmoqsp2bqp48.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما