تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۸
رشد بی‌رویه و سرسام‌آور اجاره‌بهای مسکن در سراوان به ۶ میلیون تومان رسیده است.
«۶ میلیون تومان» هزینه اجاره‌بهای یک منزل در نقطه صفر مرزی!
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از شستون، این روزها بحث گرانی و تورم به نقل محافل عمومی و مجازی شهروندان سراوانی تبدیل شده، گرانی‌هایی که گویا مسئولین همتی برای ساماندهی آن در شهرستان ندارند و یا برخورد با گران‌فروشان بازدارنده نبوده است.

از گرانی کالا و اجناس در شهرستان بگذریم، نمی‌توان اجاره‌بهای نجومی مسکن را در این شهر نادیده گرفته، اجاره بهایی که کمر شهروندان را هر روز خمیده‌تر کرده است.

رشد سرسام‌آور اجاره‌بهای مسکن به‌قدری در سراوان بالا است که دیگر هیچ جوانی تمایل به ازدواج ندارد و این امر باعث شده تا یک سد مقابل تشکیل زندگی آسان جوانان به وجود آید.

در این شهرستان بیشتر صاحبان ملک به بهانه بالارفتن تورم و مشکلات اقتصادی در سال چندین مرحله نرخ اجاره‌بها را افزایش می‌دهند و همین امر منجر به گلایه شهروندان شده است.

گرانی و نرخ اجاره‌بها در این شهرستان به‌گونه‌ای غوغا کرده که انتقاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری امام‌جمعه شهرستان را نیز به دنبال داشته و در خطبه‌های جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه نسبت به این وضع گلایه و خواستار تسریع در ساماندهی گرانی‌های کالا و اجناس و اجاره‌بهای مسکن شد.

غوغای اجاره مسکن در سراوان
درزاده یکی از شهروندان سراوانی به خبرنگار ما گفت: رشد صعودی اجاره‌بها در این شهرستان مرزی با حقوق ماهیانه کارمندان و کارگران همخوانی ندارد به‌طوری‌که نیمی از حقوق را باید برای اجازه بهای مسکن پرداخت کنند.

وی افزود: به‌تازگی و به بهانه مشکلات اقتصادی صاحب‌خانه‌اش مبلغ اجاره‌بها را به ۶ میلیون تومان در ماه افزایش داده و گفته است چنانچه توان پرداخت ندارید خانه را تخلیه کنید تا مستأجر دیگر اینجا ساکن شود.

این شهروند سراوانی ادامه داد: مرزی بودن شهرستان و حضور اتباع خارجی که به‌صورت غیرقانونی در این شهر زندگی می‌کنند نیز باعث افزایش اجاره‌بهای مسکن شده‌اند و هر مبلغی که صاحب‌ملک بگویند مجبور به پرداخت هستند.

درزاده خاطرنشان کرد: مسئولین جوانان را تشویق به ازدواج و فرزندآوری می‌کنند؛ اما برای سهل شدن ازدواج آنها اقدامی انجام نمی‌دهند به طور مثال یک جوان با حداقل حقوق کارگری و یا کارمندی توان پرداخت ۶ میلیون تومان اجاره‌بها را ندارد و افزایش بی‌رویه اجاره‌بهای مسکن نگرانی‌هایی را میان قشر کارگر و کارمند در این شهر به وجود آورده است.

انتقاد امام‌جمعه سراوان از رشد بی‌رویه اجاره‌خانه
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری امام‌جمعه سراوان گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هر فردی که دارای مسئولیت است باید به مسئولیت خود بادقت و قوت عمل کند و چنانچه کسی در این دنیا یقه او را نگیرد یقیناً خداوند متعال یقه او را خواهد گرفت.

وی افزود: گرانی‌های لجام‌گسیخته در شهر سراوان گلایه مردم را به دنبال دارد، هر کسی در باب اجاره و رهن مسکن به‌دلخواه قیمت‌گذاری می‌کند که این امر قابل‌قبول نیست، اگر مسلمانی دارید رعایت کنید، این اوضاع باید ساماندهی شود، این افراد ظلم می‌کنند بر افرادی که خانه ندارند.

امام‌جمعه سراوان ادامه داد: با افراد متخلف و کاسبان گران‌فروش برخورد صورت گیرد در هر ابعادی، هر کسی هر مبلغی که خواست نباید قیمت‌گذاری کند با هر طریق و هر دلیل به این اوضاع باید سامان داده شود مردم نسبت به این موضوع گلایه‌مند هستند و دست‌اندرکاران و مسئولین امر باید چاره‌ای اندیشیده کنند و اقدام عاجل صورت گیرد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdca0wn6y49nim1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما