تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۱
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس خوش درخشیده است

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان در طول دفاع مقدس بسیار خوش درخشیده و در عملیات بیت‌المقدس، استان ما فرماندهانی داشته است.
سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس خوش درخشیده است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون،احمد شفایی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه بیان کرد: در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامی روز‌هایی ثبت شده است که ما به آن افتخار می‌کنیم و با یادآوری آن امید در درون ما افزوده می‌شود.

وی افزود: سوم خرداد یکی از این روز‌های افتخارآفرین تاریخ انقلاب است که ما به آن افتخار می‌کنیم.

فرمانده سپاه سلمان گفت: بعد از تهاجم همه‌جانبه رژیم بعث عراق اتفاقات گسترده‌ای رخ داد به‌گونه‌ای که در روز‌های نخست جنگ شرایط خاصی بر کشور و مناطق جنگی حاکم شد.

شفایی تأکید کرد: عراق در ابتدا تمام توان خود را بر اشغال خرمشهر گذاشت که با مقاومت همه‌جانبه رزمندگان در خرمشهر روبرو شد. به‌گونه‌ای که مردم و رزمندگان خرمشهر ۳۴ روز در مقابل ارتش مسلح عراق مقاومت کردند که این مسئله در تاریخ بی‌همتاست.

وی تصریح کرد: به فضل الهی بعد از فرمان تاریخی امام خمینی رحمت‌الله علیه مبنی بر شکستن حصر آبادان عملیات فتح‌المبین برنامه‌ریزی شد و پس از آن رزمندگان عملیات بیت‌المقدس را برای آزادسازی خرمشهر برنامه‌ریزی کردند.

فرمانده سپاه سلمان گفت: این عملیات در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ آغاز و طی چند مرحله و در مدت ۲۵ روز امتداد پیدا کرد که در نهایت به آزادسازی خرمشهر منتهی شد.

شفایی تأکید کرد: صدام آن‌قدر به ثبات خرمشهر اطمینان داشت که ادعا کرده بود اگر ایران خرمشهر را آزاد کند من کلید بصره را به آن‌ها می‌دهم.

وی افزود: بافضل الهی، هدایت و رهبری امام راحل و انسجام و وحدت بین نیرو‌های مسلح عملیات آزادسازی خرمشهر به پیروزی رسید و این عملیات به‌عنوان یک افتخار و عملیات تاریخ‌ساز انقلاب اسلامی در تاریخ ثبت شده است.

فرمانده سپاه سلمان افزود: وقایع تاریخی بسیار عبرت‌آموز است و ما امروز باید با آگاهی و شناخت دقیق نسبت به اتفاقات تاریخ نسبت به آن‌ها معرفت پیدا کنیم.

شفایی گفت: اهمیت کار مجاهدین انقلاب اسلامی اینجاست که دشمن با وجود تمام توانی که برای تثبیت اشغال بر خرمشهر گذاشته بود نتوانست در مقابل رزمندگان بایستد و مجبور به عقب‌نشینی شد.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر برکات بسیار زیادی را برای کشور به وجود آورد که یکی از آن‌ها اعتماد به نفسی بود که برای مردم و رزمندگان به وجود آمد.

شفایی همچنین در خصوص برنامه‌های هفته مقاومت گفت: برنامه‌محوری ما در سوم خرداد که در سرتاسر استان برگزار می‌شود صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح است و همچنین برخی برنامه‌های مختلف از جمله تجمع پیشکسوتان با حضور خانواده شهدا و رزمندگان، روایتگری فرماندهان، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران عملیات بیت‌المقدس، نمایش همدلی تحت عنوان رزمایش کمک‌های مؤمنانه و... برگزار می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان در طول دفاع مقدس بسیار خوش درخشیده و در عملیات بیت‌المقدس، استان ما فرماندهانی داشته است که تعداد ۱۵ نفر از این عزیزان برای حضور در مراسم کشوری به تهران اعزام می‌شوند.

انتهای خبر/ ف https://asrehamoon.ir/vdcf1xdyew6dvta.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما