تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۲
سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان مطرح کرد:

راهیان پیشرفت از جمله مهم ترین طرح های اوقات فراغت سیستان و بلوچستان

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به اهمیت حضور جوانان در تحول آفرینی گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی جوانان را به عنوان موتور پیشران معرفی کرده اند.
راهیان پیشرفت از جمله مهم ترین طرح های اوقات فراغت سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از اداره کل ورزش و جوانان استان؛ صبح امروز (شنبه/30 اردیبهشت ماه 1402) ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان زهک با موضوع اوقات فراغت با حضور خمر معاون فرماندار، خواجه درگی سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، دهمرده رئیس اداره ورزش و جوانان،‌ تعدادی از روسای ادارات شهرستان و جمعی از دبیران و اعضای سازمان های مردم نهاد جوانان در محل فرمانداری زهک برگزار شد.

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در این نشست با اشاره به اهمیت حضور جوانان در تحول آفرینی در کشور گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی جوانان را به عنوان موتور پیشران معرفی کرده اند. با توجه به مسئله های مختلف و پیچیده استان اعم از کم آبی، خشکسالی، ریزگردها،‌ بیکاری و... باید از نیروهای جوان تازه نفس و خوش فکر انقلابی و جهادی برای رفع این مشکلات استفاده کرد.

پوریا خواجه درگی با تشریح سند ملی «روایت پیشرفت» مصوب شورای عالی جوانان کشور گفت : با توجه به تصویب اقدامات اجرایی این سند در ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست دکتر کرمی استاندار محترم دستگاه های موظف هستند برنامه ریزی لازم برای اجرای «اردوهای راهیان پیشرفت»، «رویدادهای پیشرفت» و «تولیدات رسانه ای و مکتوب حوزه پیشرفت» را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

از مهم ترین مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان زهک ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

برگزاری راهیان پیشرفت به نقاط موفق استان سیستان و بلوچستان از جمله‌ پارک های علم و فناوری، پژوهشگاه سیستان، معادن، کارخانجات، حوزه های پزشکی و... ویژه جوانان، دانشجویان و دانش آموزان

برگزاری جلسات گفت و شنود جوانان با مسئولین استانی و شهرستانی در محل خانه جوان زهک

راه اندازی کارگاه های توانمند سازی ویژه اوقات فراغت در حوزه های مختلف از جمله مهارت آموزی اشتغال پذیری، مطالبه گری عدالت محور، سواد رسانه ای و تولید محتوا و... 

با توجه به افزایش هزینه های اجاره منزل در سطح استان به دنبال دریافت متمم اجاره های خانه جوان در سطح استان هستیم.

لازم به ذکر است؛ در این نشست تعدادی از ادارات به بیان نقطه نظرات و گزارش فعالیت های خود پیرامون اوقات فراغت پرداختند. همچنین برخی از دبیران سازمان های مردم نهاد و جوانان ضمن بیان برخی مشکلات، راه حل هایی را برای بهبود برنامه های اوقات فراغت ارائه کردند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcdzz0fsyt0996.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما