تاریخ انتشار :يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۲
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم نمودن حمله تروریستی در مرز مرزه سر در منطقه سراوان آن را اقدامی هدفمند علیه امنیت و منافع دو کشور ایران و پاکستان دانست تا اجازه ندهند مرز مشترک، مرز دوستی و همکاری باشد.
حمله تروریستی در سراوان اقدامی هدفمند علیه امنیت ایران و پاکستان است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه حمله ددمنشانه تروریستی در مرز مرزه سر در منطقه سراوان که منجر به شهادت ۶ تن از مرزبانان دلیر و غیور کشورمان شد را به‌شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توسل به این اقدام تروریستی بزدلانه توسط گروه‌های شرور و تروریست بعد از حضور هیئت بلندپایه پاکستانی به ریاست شهباز شریف، نخست‌وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در مراسم افتتاح طرح‌های بازارچه مشترک مرزی و انتقال برق به همراه رئیس‌جمهور کشورمان در مرز "پیشین"، اقدامی هدفمند علیه امنیت و منافع دو کشور است تا اجازه ندهند مرز مشترک مرز دوستی و همکاری و مرز اقتصادی برای مردم دو کشور باشد.

کنعانی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم‌کردن این اقدام شرورانه، از دولتمردان پاکستان انتظار دارد هرچه سریع‌تر به توافقات دو کشور برای سرکوب گروه‌های تروریستی جامه عمل پوشانیده و در ارتقای امنیت مرزهای مشترک بکوشد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: قطعاً هدف این گروه‌های تروریستی ایجاد خلل در امنیت مرزهای مشترک و امنیت مردم مرزنشین دو کشور بوده و جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته مجدداً بر اهتمام خود بر بسط امنیت در منطقه و توسعه همکاری‌ها تأکید می‌کنند.

کنعانی در پایان به خانواده‌های شهدای گران‌قدر این حادثه تروریستی تسلیت گفت و ضمن ابراز همدردی، برای آنان صبر و شکیبائی و برای شهدا علو درجات مسئلت کرد.

انتهای خبر/ ق
 
  https://asrehamoon.ir/vdcfmxdy0w6dvva.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما