کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

وحدت یکی از مهم‌ترین ملزومات در مسیر انقلاب است/ فتنه سال ۱۴۰۱ در تاریخ بی‌سابقه بود

31 ارديبهشت 1402 ساعت 13:25

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مهم‌ترین ملزومات ما در مسیر انقلاب وحدت است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند هرکس که در پازل دشمن بازی کند چه بداند چه نداند عامل دشمن است.


به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، احمد شفائی صبح امروز در همایش معتمدین، سران طوایف و علمای مناطق جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان ضمن ابراز خرسندی بابت حضور در جمع بزرگان این منطقه اظهار کرد: امروز میلاد کریمه اهل بیت و آغاز دهه کرامت است و در پایان این دهه نیز ولادت امام رضا علیه السلام ولی نعمت ما ایرانی هاست که این ایام را به شما تبریک می‌گویم.

وی افزود: همچنین در ایام آغاز عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر هستیم که‌امیدواریم یادآوری این ایام یارای ما برای رسیدن به هدف در مسیر حرکت باشد.

فرمانده سپاه سلمان گفت: از بدو پیدایش انسان در کره خاکی، جریان حق و باطل به صورت مداوم در مقابل هم قرار داشتند که البته نوع رویارویی از گذشته تا الان تفاوت‌هایی داشته است.

شفائی تأکید کرد: امروز نوع رویارویی و مقابله حق و باطل تفاوت‌های بسیاری زیادی با گذشته دارد؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و با مشخص شدن هویت انقلاب اسلامی ایران دشمنان با تمام توان در مقابل این انقلاب صف‌آرایی کرده و از هیچ ظرفیتی فروگذار نشدند.

وی تصریح کرد: از فتنه‌های آغازین روز‌های انقلاب، طراحی کودتا، حمله نظامی مستقیم، تهاجم فرهنگی، تحریم‌های اقتصادی و هر آنجه که در توان داشتند به کار گرفتند تا انقلاب را از پای در آورند.

فرمانده سپاه سلمان تأکید کرد: روند دشمنی آنان استمرار داشت و در مقاطعی راهبرد آنان سرنگونی، در مقطعی مهار و در مقطعی نیز توقف نظام بود که هر بار شکست خوردند.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ اتفاقی در کشور ما رقم خورد و فتنه‌ای برنامه‌ریزی شد که در تاریخ بی‌سابقه بود؛ دشمن در این سال طراحی کرد و با تمام توان خود به میدان آمد تا به قول خود کار را تمام کند.

شفائی گفت: دشمنان توان اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای، نظامی، اطلاعاتی و... را به میدان آوردند و تمام این ظرفیت‌ها را علیه مردم ما به کار گرفت.

وی تصریح کرد: دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی چند موضوع مهم را پیگیری نمود؛ دشمن با آگاهی نسبت به مشکلات اقتصادی بر این موضوع تمرکز کرد و بنا داشت تا با فشار سنگین اقتصادی مردم را نسبت به آینده ناامید و اختلاف و چند دستگی در کشور بوجود بیاورد.

فرمانده سپاه سلمان گفت: دشمنان موضوع دیگر که بسیار برای آن تأکید داشتند و تلاش کردند تا آن را به ثمر برسانند منزوی کردن ایران در دنیا بود. همچنین موضوع دیگر که بسیار برای آن هزینه کردند نابسامان جلوه دادن فضای داخلی کشور و ایجاد بلوا در داخل بود که با استفاده از توان رسانه و جنگ نرم این موضوع را پیگیری کردند.

شفایی تصریح کرد: امروز اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم نتیجه تلاش‌های دشمنان و مزدوران آنان در داخل این است که با وجود مشکلات فراوان، ظرفیت‌های عظیمی شناخته و مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: دشمن در زمینه انزوا‌سازی انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و هدایت و رهبری مقام معظم رهبری شکست خورد و شما شاهدید که وضعیت و جایگاه ما در دنیا چیست؛ امروز رژیم کودک کش اسرائیل را مشاهده کنید که چگونه در انزوای داخلی و فشار نیرو‌های مقاومت قرار دارد.

شفایی ادامه داد: در حوزه بی‌ثبات‌سازی و ایجاد نابسامانی داخلی نیز ما امروز بهترین وضعیت را در کشور‌های منطقه داریم که امروز این فرصت بوجود آمده را ما باید قدر بدانیم و از آن بهترین استفاده را ببریم.

فرمانده سپاه سلمان گفت: شما بزرگان وظیفه خطیری در مسیر حرکت انقلاب اسلامی دارید؛ یکی از مهم‌ترین ملزومات ما در مسیر انقلاب وحدت است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند هرکس که در پازل دشمن بازی کند چه بداند چه نداند عامل دشمن است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وحدت را انسجام دهید و محکم‌تر کنید و تلاش کنید تا در هر حدی و در هر مکانی موجب ایجاد وحدت و همدلی شوید.

انتهای خبر/


کد مطلب: 160634

آدرس مطلب :
https://www.asrehamoon.ir/news/160634/وحدت-یکی-مهم-ترین-ملزومات-مسیر-انقلاب-فتنه-سال-۱۴۰۱-تاریخ-بی-سابقه

عصر هامون
  https://www.asrehamoon.ir