تاریخ انتشار :يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۴
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

نقش مادر و خانواده در گسترش فرهنگ حجاب در جامعه

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مادر به عنوان الگوی عملی و تأثیر‌گذار، روی شخصیت و طرز تفکر فرزندان به ویژه دختران نقش مهمی دارد.
نقش مادر و خانواده در گسترش فرهنگ حجاب در جامعه
زهرا ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه قاعده حجاب برای انسان یک قانون علمی، عفوی و مخصوصاً شرعی است، بیان کرد: حجاب به زنان اختصاص ندارد در واقع مال همه انسان‌ها است.

وی افزود: حجاب به پوشش بدن اختصاص ندارد بلکه انسان باید با قلب خود حجاب را بخواهد وقتی حجاب به این صورت شکل گیرد خود به خود پوشش بدن حاصل و عفاف بوجود می‌آید.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: حجاب تنها برای نامحرم نیست که خود را از دید نامحرم فقط حفظ کند بلکه حجاب یک عنوان کلی است که انسان را در برابر آفت و گرما و سرمای هوا حفظ می‌کند.

وی ادامه داد: شادابی صورت انسان و حفظ جوانی هم محصول حجاب است و صد‌ها علت دیگر که به عنوان فلسفه و حکمت تشریح حجاب در انسان به طور کل و در اسلام به طور خاص است.

ابراهیمی با بیان اینکه تمامی الگو‌های معرفتی خانواده از گسترش حجاب فرزندان شکل می‌گیرد، اذعان کرد: خانواده‌ها در به وجود آوردن و نهادینه کردن حجاب نقش خیلی مهمی دارند که نقش اصلی را پدر و مادران در این مسئله دارند.

وی اظهار کرد: آن‌هایی که حجاب رعایت نمی‌کنند افراد بی‌خبر و بی‌توجهی هستند ک از مبانی شرعی دینی آشنایی ندارند و به دلیل عدم آموزش صحیح به این راه کشیده شده‌اند، لذا نقش خانواده در تربیت فرزندان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری افزود: نهاد‌های تأثیر‌گذار از جمله وزارت علوم و ارشاد و آموزش پرورش که کارشان نهادینه کردن فرهنگ‌های اصیل اعتقادی و اسلامی ایرانی است و برخی دیگر از سازمان‌ها که کار‌های فرهنگی و مذهبی انجام می‌دهند جایگاه ویژه دارند.

ابراهیمی گفت: آموزش‌های قبل و بعد از، ازدواج از اهمیت زیادی دارد و باید خانواده را به عنوان هدف اصلی در جامعه در نظر گرفته شود و برای تهاجم فرهنگی با برنامه با هم متهد شویم تا حجاب گسترش یابد.

انتهای خبر/ ف https://asrehamoon.ir/vdcgtz9qxak9334.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما