تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۹
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد:

بهره‌برداری از ۳۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان - بیرجند

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری از ۳۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان - بیرجند طی سه سال اخیر با اعتبار ۳۶۰ میلیارد تومان خبر داد.
بهره‌برداری از ۳۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان - بیرجند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، عطا اله اکبری بیان کرد: طول کل مسیر زاهدان - بیرجند ۲۱۱ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۰۸ کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل شده است.
 
 وی ادامه داد: هم اینک نیز ۱۲ کیلومتر باند دوم توسط این اداره کل در این محور در دست‌ساخت است و تا یک ماه آینده عملیات ساخت ۲۳ کیلومتر دیگر این مسیر نیز آغاز می‌شود تا با وجود بدهی‌های سنگین به پیمانکاران تا پایان سال جاری ۲۰ کیلومتر آن آماده بهره‌برداری شود.
 
 مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه توسعه شبکه بزرگراهی یکی از اولویت‌های مهم و اصلی سیستان و بلوچستان است و طرح‌های این بخش بدون وقفه در حال اجراست، گفت: افزایش ایمنی تردد و کاهش تصادف جاده‌ای، افزایش ظرفیت ترافیکی مسیر، افزایش رونق اقتصادی منطقه، کاهش اتلاف زمان و بهبود وضعیت زیر بنایی و زیر ساخت استان از مهم‌ترین اهداف این طرح است.
 
اکبری با بیان اینکه دولت بر توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان و جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی این بخش اهتمام ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: جهت تکمیل و بهره‌مندی شبکه بزرگراهی در این مسیر پر تردد استان ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است.
 
وی هزینه ساخت هر یک کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان را ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: زمان اتمام این پروژه همچون دیگر طرح‌های راه‌سازی استان وابسته به تأمین به‌موقع اعتبارات است و در صورت جذب منابع مالی موردنیاز برای تکمیل این راه‌ها در طول ۳ سال می‌توانیم پروژه‌های در دست احداث را به اتمام برسانیم.
 
 مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص عقب‌ماندگی بزرگراه‌های استان نسبت به میانگین کشوری خاطرنشان کرد: عقب‌ماندگی راه‌های این استان واقعیتی غیرقابل‌کتمان است؛ اما طی چند سال گذشته برنامه‌ریزی دقیقی در راستای توسعه شبکه بزرگراهی استان صورت‌گرفته است که کسب بالاترین تخصیص اعتبار و طول ساخت در حوزه بزرگراهی در کشور نشان از تلاش برای توسعه این بخش دارد.

انتهای خبر/ ق
  https://asrehamoon.ir/vdcg3z9qzak9334.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما