تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۲
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند:

نقش دختران در جامعه امروز در عرصه اجتماع موثر و سازنده است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند گفت: فعاليت دختران در جامعه امروز، هويت بخش زندگی اجتماعی است.
نقش دختران در جامعه امروز در عرصه اجتماع موثر و سازنده است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اصغر شکری در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، ضمن تبریک میلاد با سعادت بانوی با كرامت اهل بیت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه كرامت بیان کرد: دهه پر بركتی كه آغازش میلاد مبارك دختر گرامی هفتمین امام شیعیان و پایانش میلاد مسعود خورشید تابناك ایران زمین حضرت علی بن موسی الرضا (ع) گره خورده است.

وی افزود: روز میلاد حضرت معصومه (س) اما یك مناسبت دیگر را هم در دل خود جای داده است و روز میلاد دختر پاكدامن امام هفتم، بهترین بهانه است تا روز ملی دختران نام گیرد.

رئیس اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی قصرقند تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم اجتماعی امروز جایگاه و نقش دختر در عرصه خانواده و اجتماع است، وقتی کمی دقت کنیم هنوز هستند انسان‌های که جاهلانه پسر را بر دختر ترجیح می‌دهند و به تعبیر قرآن کریم با شنیدن نام دختر چهره آنان عبوس می‌شوند.

وی ادامه داد: در عصری که جهان، غرق در جهل و نادانی، ظلم و ستم، غارتگری و وحشیگری به سر می‌برد، و به این زندگی افتخار و مباهات می‌کرد، خداوند پیامبری را برانگیخت که «رحمة للعالمین» بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شکری گفت: در روایات اسلامی دختران به عنوان حسنات الهی ذکر شده‌اند و این در حالی است که حسنات در اسلام مورد پاداش خدا هستند و نعمت‌ها مورد بازخواست و سؤال خداوند قرار می‌گیرند با سیری در منابع اسلامی می‌توان فهمید که دختر در‌اندیشه اسلامی چه جایگاه والایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در دهه​‌های اخیر، ورود و موفقیت دختران در برخی حوزه​‌ها از جمله كسب تحصیلات عالی نشان از رشد كمی دارد و تلاش روزافزون آن‌ها برای برخورداری از فرصت​‌های برابر به سمت رویكرد كیفی قابل فهم است.

انتهای خبر/ ف https://asrehamoon.ir/vdcfxxdyjw6dvea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما