تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۰
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد:

افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با ابلاغ اعتبارات سال جاری حوزه مشاغل خانگی به استان‌ها، سهم سیستان و بلوچستان به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد افزایش‌یافته است.
افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حامد آرامش بیان کرد: یک‌صد و ۳۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ به سیستان و بلوچستان برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی ابلاغ شد که به‌صورت انفرادی و کارفرمایی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
 
وی افزود: بانک‌های عامل در پرداخت این تسهیلات، توسعه تعاون، رفاه کارگران، پست‌بانک، ملی، صادرات، تجارت، ملت و مهر ایران هستند.
 
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: تسهیلات با اولویت به طرح‌هایی پرداخت خواهد شد که منطبق بر ظرفیت‌های منطقه‌ای و مورد تأیید دستگاه اجرایی مرتبط بوده و متقاضیان آماده ورود به بازار و دارای مجوز مشاغل خانگی باشند.
 
 آرامش ادامه داد: سقف فردی تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به مبلغ ۱۵۰۰ میلیون ریال و سقف کارفرمایی به‌ازای به‌کارگیری تعداد افراد تحت پوشش متناسب با سقف فردی، حداکثر تا مبلغ ۴۰۰۰۰ میلیون ریال تعیین شده است
 
 وی تصریح کرد: سال گذشته مجموعاً ۹۷ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان پرداخت شده است که در پی آن ۱۵۰۰ نفر نیز در این حوزه شاغل شدند
 
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: همچنین با پیگیری این ارگان متقاضیان مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور هنگام دریافت اینماد در رشته‌های مرتبط، الزامی به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کشوری صنف کسب‌وکار‌های مجازی نداشته و صرفاً با ثبت اطلاعات مجوز مشاغل خانگی و استعلام برخط از وزارتخانه مذکور، به‌صورت کاملاً سیستمی ظرف حداکثر چند ساعت، اینماد به آن‌ها اعطا خواهد شد.
 
 به گفته آرامش؛ متقاضیان برای استفاده از تسهیلات مشاغل خانگی می‌بایست در سامانه https://smkh.mcls.gov.ir/ نام‌نویسی کنند.

انتهای خبر/ ق https://asrehamoon.ir/vdchivnzk23n-qd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما