تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۵
در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر سراوان مطرح شد؛

معیشت؛ ابزار دشمن برای ایجاد نارضایتی میان مردم

ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر شهرستان سراوان در پی گرانی کالا و بالابودن نرخ اجاره مسکن تشکیل جلسه داد.
معیشت؛ ابزار دشمن برای ایجاد نارضایتی میان مردم
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از شستون، جلسه مطالبه‌گری ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر سراوان در پی گرانی قیمت کالا و اجناس و همچنین اجاره‌بهای نجومی مسکن و گلایه شهروندان امام‌جمعه سراوان به‌عنوان رئیس ستاد و امام‌جمعه اهل‌سنت، فرماندار، رئیس دستگاه قضا، مدیر جهاد کشوری، رئیس تعزیرات حکومتی، رؤسای دانشگاه‌ها و دیگر اعضا در دفتر امام‌جمعه شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری امام‌جمعه سراوان بیان کرد: در سطح شهرستان گرفتاری‌ها و گرانی‌های کالا و اجناس به‌ویژه اجاره‌بهای بالای مسکن وجود دارد و اگر در این برهه که دشمن به طرق مختلف در حال بهره‌برداری است نظارت میدانی جهت رفع معضلات وجود نداشته باشد دشمن به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه خواهد زد.

وی با بیان اینکه تمام مسئولین وظیفه دارند به وظایف خود در جهت رفع گرفتاری مردم عمل کنند، ادامه داد: دشمن برای به صحنه کشیدن مردم با ابزارهای مختلف به‌ویژه ابزار معیشت ورود کرده است؛ لذا باید در این زمینه هوشیارانه عمل کرد.

امام‌جمعه سراوان با اشاره به نظارت‌هایی که در خصوص نانوایی‌ها صورت‌گرفته بود، گفت: امید است با تشکیل کارگروه‌های تخصصی در باب رفع تشکیل صف در نانوایی‌ها و پمپ‌بنزین‌ها اقدام عاجلی صورت گیرد تا مجال برای افراد سودجو فراهم نشود.

مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان نیز در این جلسه گفت: امروز از نظر سیاسی در شرایط بسیار خوبی به سر می‌بریم؛ اما در برخی از زمینه‌ها از جمله ارزاق مردم مشکلاتی وجود دارد که زمینه ناراحتی شهروندان را فراهم کرده است.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر وظیفه همه ماست، در حال حاضر منکر در شهرستان گرانی مواد غذایی و اجاره‌بهای مسکن است که باید برطرف شود، چرا باید ارزاق مردم به دست چندین نفر با چندین برابر قیمت به فروش رسد این یک منکر بزرگ در شهرستان است که ادارات متولی باید پاسخگو باشند.

امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان با بیان اینکه سخت‌ترین شرایط را در کشور با امید به خدای متعال پشت سر گذاشته‌ایم پس با کمک خداوند متعال از این وضعیت نیز خارج خواهیم شد، ادامه داد: دیگر جای مماشات نیست و با افراد متخلف طبق قانون برخورد شود.

سعید تجلیلی فرماندار سراوان بیان کرد: اولین جلسه شورای اداری شهرستان بر مبنای شعار سال مهار تورم و رشد تولید برگزار شد که در زمینه بازارچه‌های مرزی اتفاقات خوبی در این حوزه شکل‌گرفته است.

وی افزود: تورم موجود مختص به سراوان نیست؛ بلکه در کل کشور مشاهده می‌شود، برخی از مشکلات موجود در سطح شهرستان که به این موضوع دامن زده‌اند ریشه‌یابی شده که برخی از مربوط به کارخانه تولیدکننده است که نرخ خدمات را برای تولیدات به‌دلخواه نرخ‌گذاری کرده‌اند که تورم صورت‌گرفته است.

فرماندار سراوان گفت: آنچه در توان ما در سطح شهرستان بوده با کمک ادارات مربوطه از جمله صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات و کارخانه‌ها انجام داده‌ایم؛ اما برخی از امور از دست ما خارج است.

تجلیلی با بیان حدود ۲۶۰ تن آرد به سهمیه شهرستان اضافه شده است، ادامه داد: در حال حاضر موضوع هوشمندسازی و یارانه آرد و نان در حال اجرا است که بخشی در سطح شهرستان انجام و مابقی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: یک کارگروه در این زمینه با همکاری جهاد کشاورزی و صمت تشکیل و به‌صورت میدانی در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند. در خصوص نانوایی‌ها با نظارت‌ها و بازرسی‌های صورت‌گرفته چند ماهی اوضاع مطلوب شد؛ اما در هفته اخیر شاهد یک سری اتفاقات و نارضایی در باب نانوایی‌ها بوده‌ایم.

به گفته فرماندار سراوان قیمت میوه‌وتره‌بار نسبت به زاهدان به دلیل نداشتن نظم و انضباط در میدان میوه‌وتره‌بار شهرستان گران‌تر است که باید شهرداری میدان را مدیریت می‌کرد؛ اما این در امر کوتاهی انجام شده است.

تجلیلی با بیان اینکه حدود ۷۰ الی ۸۰ واحد صنفی میوه‌وتره‌بار بدون مجوز در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند، گفت: اتحادیه میوه‌وتره‌بار با اتحادیه صنف قنادان ادغام است؛ اما طبق قوانین هر صنف باید به‌صورت جداگانه یک اتحادیه داشته باشد که باید این امر در شهرستان انجام شود، به واحدهای صنفی بدون مجوز نیز یک فرصت ۱۵ روزه داده شد تا نسبت به اخذ پروانه فعالیت اقدام کنند.

وی افزود: در شهرستان‌های هم‌جوار قیمت هر کیلو مرغ تا ۱۰۰ هزار تومان رسید؛ اما در شهرستان با کمک ادارات مربوطه تلاش کردیم و قیمت مرغ از ۷۲ هزار تومان فراتر نرفت کمااینکه طبق پیگیری‌های صورت‌گرفته مرغ منجمد نیز با قیمت مصوب هر کیلو ۴۵ هزار تومان به فروش رسید.

فرماندار سراوان خاطرنشان کرد: در زمینه الکترونیکی شدن توزیع گاز در شهرستان بر اساس سهمیه تعیین شده در هر کارت خانوار انجام می‌شود که در بسیاری از شهرستان‌ها تا حدود ۸۰ درصد اجرایی شده؛ اما در شهرستان به دلیل وجود یک سری از مشکلات حدود ۳۷ درصد آن اجرایی شده است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcex78z7jh8pfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما