تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۰
سرپرست فرمانداری شهرستان دشت یاری گفت: برای رونق کسب‌وکار مرزنشینان سیستان و بلوچستان دومین بازارچه خرده‌فروشی مرزی بین ایران و پاکستان در مرز ریمدان گبد در یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.
دومین بازارچه خرده فروشی مرزی سیستان و بلوچستان در مرز ریمدان راه اندازی می شود
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از اقتصاد گردان؛ مرز بین‌المللی ریمدان در شهرستان دشت یاری از جمله مرزهای مهم جنوب شرق کشور است که در حال حاضر بیشترین کالاهای ایرانی از طریق مرز ریمدان به کشور پاکستان صادر می‌شود این مرز علاوه بر صادرات کالاهای ایرانی روزانه میزبان صدها زائر پاکستانی است که از پایانه مرزی ریمدان وارد کشور می‌شوند.

سید محمدامین شکری، در خصوص راه‌اندازی بازارچه مشترک خرده‌فروشی ریمدان گبد اظهار کرد: باتوجه‌به موقعیت استراتژیک مرز ریمدان و هم‌جواری با بندر گوادر و فاصله کوتاه با بندر بزرگ کراچی که مرکز اقتصادی کشور پاکستان است این مرز را با دیگر مرزهای سیستان و بلوچستان متمایزتر کرده است و راهبردی مناسب برای توسعه و سرمایه‌گذاری برای صادرات کالاهای ایرانی به کشور پاکستان است.

سید محمدامین شکری افزود: شهرستان مرزی ساحلی دشت یاری بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که غالب جمعیت این شهرستان روستانشین هستند و شغل بیشتر مردم صید و صیادی کشاورزی و اندکی هم در حال حاضر از ظرفیت‌های مرزی استفاده می‌کنند اگر ما بتوانیم در بحث زیرساخت‌های مرزی اقدامی انجام بدهیم مطمئناً مرزنشین بیشتری را می‌توانیم برای اشتغال در مرز سهیم کنیم خوب این خودش نشان از اشتغال‌زایی و بهره‌مندی مردم مرزنشین از ظرفیت‌های مرزی است.

وی گفت: تلاش‌های دیپلماسی و مجموعه وزارت کشور و استانداری سیستان و بلوچستان امروز مردم مرزنشین ما شاهد رونق کسب‌وکار در مرز هستند و امیدواریم باتوجه‌به اعلام مسئولان فنی و زیربنایی استانداری سیستان و بلوچستان ان‌شاءالله دومین بازارچه خرده‌فروشی ریمدان گبد تا یک ماه آینده تکمیل و شروع بکار کند که نشان از عزم دولت سیزدهم برای اشتغال و معیشت مردم مرزنشین سیستان و بلوچستان است.

شکری در ادامه خاطرنشان کرد: بازارچه خرده‌فروشی ریمدان گبد در جوار پایانه مرزی و بازارچه مرزی ریمدان قرار گرفته و می‌تواند نقش تأثیرگذاری در مبادلات کالا اشتغال داشته باشد و از طرفی نقطه منفصل منطقه آزاد چابهار نیز در همین محدوده است، ظرفیتی که می‌تواند تحولی شگرف در منطقه ایجاد کند.

وی در پایان افزود: امیدواریم و تلاش داریم مهم‌ترین مسئله مرزنشینان که همان معیشتشان است برطرف شود و کسب‌وکار مردم مرزنشین رونق بگیرد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcipuaz5t1aqy2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما