ms']['section_id'] =0; ?>ms']['section_id'] =0; ?> مقاومت رمز پیروزی عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خونین‌شهر است | عصر هامون
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۷
معاون سیاسی گفت: رمز پیروزی عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خونین‌شهر مقاومت رزمندگان اسلام و مردم خرمشهر است که تا آخرین لحظه از شهر خود دفاع کردند.
مقاومت رمز پیروزی عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خونین‌شهر است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، رضا محمدی در گفتگو با شستون بیان کرد: آزادسازی خونین‌شهر قهرمان در سال ۶۱ در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش به‌صورت مشترک و به فرمان حضرت امام خمینی (ره) انجام شد.

وی افزود:  بعد از شکست حصر آبادان آزادسازی خرمشهر جزء نخستین پیروزی‌ها مقابل رژیم بعث عراق محسوب می‌شد.

معاون سیاسی فرماندار سراوان ادامه داد: در آن زمان کم‌سن‌وسال بودم و زمانی که پیروزی عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر از رسانه، رادیو و تلویزیون اعلام شد که ضربه محکم و کاری ارتش و سپاه قهرمان به رژیم بعث عراق وارد کرده یک روز به‌یادماندنی بود.

محمدی اضافه کرد: آن روز بسیار روز شادی برای تمام ملت سرافراز ایران اسلامی بود، بعد از گذشت چندین ماه خرمشهر از اختیار و اسارت بعث عراق آزاد درآمد.

وی تصریح کرد: مردم زاهدان به معنای واقعی کلمه خوشحال بودند، به‌صورت خودجوش به خیابان‌ها آمدند و شکلات و شیرینی پخش کردند.

معاون سیاسی فرماندار گفت: به یاد دارم دو دستگاه لودر در معابر زاهدان بودند که مردم در داخل بیل لودر به‌پاس قدردانی از این پیروزی بزرگ رزمندگان اسلام در سال ۶۱ به شادی و پایکوبی پرداختند.

محمدی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) برخلاف تصورات همه بچه‌های جبهه و جنگ که ما خرمشهر را آزاد کردیم؛ اما امام عظیم‌الشأن حضرت امام خمینی (ره) فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی بیان.کرد: به‌هرحال ایمان، اعتماد و ایدئولوژی مردم ایران بود به خاک و ناموسشان؛ مردم اعتقادات الهی و دینی محکمی داشتند و به پشتوانه نفس مسیحایی حضرت امام خمینی (ره) این پیروزی نصیب آنها شد.

معاون سیاسی فرماندار سراوان ادامه داد: شهید محمد جهان‌آرا به‌عنوان فرمانده سپاه در آن زمان تا لحظه آخر مقاومت کرد و مهم‌تر از رزمندگان جوانان، زنان و مردان خود خرمشهر تا لحظه آخر در شهر خود ماندند و جانانه دفاع نکردند، همچنین اجازه ندادند دشمن به خاکشان دست‌درازی کند.

محمدی تصریح کرد: واقعیت این است که خرمشهر را نماد حماسه می‌دانیم و در واقع حماسه هست، برای آن بزرگداشت برگزار می‌کنیم و در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

وی اذعان کرد:  به‌خاطر مقاومت جانانه‌ای که در این شهر رخ‌داده نتایج عظیمی به‌دست‌آمده که امروز به‌عنوان فرهنگ مقاومت و گفتمان در بین نسل جوان، سوم و چهارم انقلاب باید همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcen78zvjh8pfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما