تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۴
علمای اهل‌سنت و سران‌طوایف:

فتح خرمشهر، فتح ارزش‌های اسلامی است

علمای اهل‌سنت و سران‌طوایف گفتند: به تعبیر امام خمینی (ره)، فتح خرمشهر، فتح شهر نیست، بلکه فتح ارزش‌های اسلامی است.
فتح خرمشهر، فتح ارزش‌های اسلامی است
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، در سراسر سال‌های پر افتخار دفاع مقدس، روز‌های بزرگی به ثبت رسیده است که عظمت و اهمیت آن همواره در اذهان باقی خواهد ماند و سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر در خلال جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعثی صدام دیکتاتور معدوم عراق ضد ایران نیز از همین افتخارات دوران هشت سال دفاع مقدس است.

آزادسازی خرمشهر از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت‌المقدس در سال ۱۳۶۱ در جنگ تحمیلی عراق با ایران بود که این شهر پس از ۵۷۸ روز از اشغال رژیم بعث عراق آزاد شد.

سوم خرداد «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» است

مولوی دوست‌محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهرک کهک زهک در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: سوم خرداد «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» است، نام‌گذاری این روز فراموش‌نشدنی به حماسه‌های رزمندگان اسلام و مقاومت جانانه مردم بر می‌گردد که غیرتمندانه از وجب به وجب خاک مادریشان دفاع کردند.

مولوی درواخ تأکید کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید ان تنصروالله ینصرکم ویثبت اقدامکم رزمندگان هم که در فضای آکنده از معنویت نفس می‌کشیدند به پیروی از آیات کلام الله مجید، بر دشمن بعثی پیروز شدند.

وی تصریح کرد: این پیروزی، افتخاری بزرگ برای ملت مسلمان ایران بود که به تعبیر امام راحل، فتح خرمشهر، فتح شهر نیست، بلکه فتح ارزش‌های اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت شهرک کهک ادامه داد: درس و نتیجه مهمی که از فتح خرمشهر می‌توان دریافت کرد، این است که علیرغم نداشتن امکانات، صرفاً با داشتن‌ایمانی محکم و عزمی راسخ و ایثار، می‌توان بر قدرتمند‌ترین ارتش‌های دنیا غلبه کرد.

وی تأکید کرد: عزت و قوت نیز دست خداست، نصرت و پیروزی هم با خداست، غیر از خدا خبری از پیروزی نیست، اگر ما این‌ها را خوب باور کنیم می‌فهمیم دشمن همیشه شکست خورده است، پیروزی همیشه از ناحیه حق است، این‌ها به عنوان یک اصل هستند، همیشه همین‌گونه است، البته ممکن است باطل هم جولانی بدهد اما حتماً پس از آن سرنگونی و شکست دارد.

مولوی درواخ خاطرنشان کرد: در خرمشهر نیز این اتفاق افتاد، نصرت الهی مدنظر رزمندگان بود و خدا هم به وسیله این بندگان خوب خود خرمشهر را آزاد کرد، خدا بدون وسیله کار‌هایش را پیش نمی‌برد، خدا بندگانش را برای این پیروزی بزرگ وسیله قرار داد.

وی با اشاره به آزاد‌سازی خرمشهر در سوم خرداد افزود: آزادسازی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام و آن هم با دستان خالی این مهم را به گوش جهانیان رساند که ایران اسلامی هرگز در مقابل کشور‌های زورگو سر تسلیم فرود نخواهد آورد.

سوم خرداد، برگ‌ زرین تاریخ انقلاب و دوران دفاع مقدس است

مولوی عنایت‌الله رسولی زاده،  امام‌جمعه اهل‌سنت شهرگونگان سرباز در گفتگو با خبرنگار زاهدنیوز با اشاره به اینکه سوم خردادماه روز مقاومت، ایثار، شهادت و ‏حماسه‌آفرینی رزمندگان اسلام است، بیان کرد: چنین پیروزی و دستاوردی هیچ‌گاه از ذهن ملت و تاریخ زرین کشور پاک نخواهد ‏شد.‏

وی با بیان اینکه پیروزی عملیات بیت‌المقدس در سوم خرداد خاری در چشم دشمنان نظام و سردمداران استکبار جهانی به شمار ‏می‌رود، افزود: خرمشهر را خدا آزاد کرد، امدادهای غیبی در این عملیات، توکل و اخلاص رزمندگان و ولایت‌مداری آنان رمز ‏پیروزی در دفاع مقدس بود.‏

این عالم اهل‌سنت تأکید کرد: سوم خرداد روز غرور ملی و افتخارآفرینی شهدا، جانبازان و رزمندگان و ملتی است كه جانانه در ‏مقابل دشمنان تا دندان مسلح ایستادگی کرده و عزت، اقتدار، استقلال و عظمت را به ارمغان آوردند.‏

وی با اشاره به اینکه آزادسازی خرمشهر از عظیم‌ترین رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود، ‏ادامه داد: وظیفه داریم با اجرای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وقایع جنگ را به نسل‌های آینده انتقال دهیم‎.

رسولی زاده با بیان اینکه فتح خرمشهر فتح ارزش‌های والای اسلامی بود، اظهار کرد: این حماسه بزرگ و ارزشمند نقطه عطفی ‏در تاریخ درخشان انقلاب اسلامی است این مسیر امروز الگوی سایر کشورها به شمار می‌رود.‏

وی خاطرنشان کرد: ولایت‌مداری، توکل، آگاهی، بصیرت و دشمن‌شناسی از درس‌های شهدا بوده که باید امروز نسل جدید با ‏پیروی از این سیره و منش با بصیرت و آگاهی بتوانند دشمن‌شناسی خود را تقویت و در برابر توطئه دشمنان آگاهانه و هوشیارانه ‏اقدام کنند.‏‎

امام‌جمعه اهل‌سنت شهرگونگان سرباز گفت: عظمت، پیشرفت، اقتدار، استقلال و امنیت کنونی کشور مرهون رشادت‌ها و ‏ازخودگذشتگی‌های شهدا و رزمندگانی است که از تمام دارایی خود گذشتند و درخت اسلام و انقلاب را آبیاری کردند؛ باید همیشه ‏قدردان این رشادت‌ها و مقاومت‌ها باشیم و در حفظ اهداف‌ و آرمان‌های نظام و انقلاب تلاش کنیم‎.

فتح خرمشهر نماد و الگوی پیروزی حق علیه باطل است

حاج نبی کرد، یکی از سران طوایف شهرستان مرزی میرجاوه در گفتگو با خبرنگار زاهدنیوز با اشاره به اینکه حماسه آزادسازی خرمشهر از برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، بیان کرد: همان‌طور که رهبر کبیر انقلاب فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، ازاین‌حیث فتح خرمشهر نقطه عطف افتخارآفرینی و یک معجزه الهی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر به‌عنوان نماد و الگو برای پیروزی حق بر باطل است، افزود: آزادسازی خرمشهر نماد وحدت بین اقوام و مذاهب اسلامی است، چنین روزی هیچگاه از حافظه تاریخی ملت پاک نخواهد شد.

‏ این سر طایفه با اشاره به اینکه فتح خرمشهر نتیجه عینی نصرت و یاری خداوند به ملت ایران بود، ادامه داد: معجزه الهی در این عملیات بر همگان ملموس است براین‌اساس سومین روز از خردادماه هر ساله بهترین فرصت برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، شهدا و منویات مقام معظم رهبری است که باید با بیان واقعیت‌ها و رشادت‌های رزمندگان در آن دوران برای نسل جوان حقایق بازگو شود.

وی رمز پیروزی در عملیات بیت‌المقدس را ایمان و توکل به خدا، ولایت‌مداری، وحدت و اخلاص عنوان و اظهار کرد: عملیات بیت‌المقدس در چندین مرحله انجام، و در نهایت در سوم خردادماه آزادی خرمشهر رقم خورد، چنان که رهبر کبیر انقلاب در بخشی از بیانات خود تأکید کردند «فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش‌های اسلامی است، خرمشهر شهر لاله‌های خونین است، خرمشهر را خدا آزاد کرد.»‏

کرد خاطرنشان کرد: سوم خرداد نماد پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان محسوب می‌شود، دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی باید بدانند فرزندان این مرزوبوم به دشمنان اجازه کوچک‌ترین تعرضی نسبت به آب‌وخاک ایران اسلامی نخواهند داد، در این زمینه باید برای هوشیاری و بصیرت‌افزایی نسل جوان به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بیان حقایق پرداخت.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcaiwn6e49ni01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما