تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۳
معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند:

مقاومت و ایثار مردم رمز پیروزی در سوم خرداد بود

معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند گفت: رمز پیروزی ما در حماسه سوم خرداد مقاومت و ایثار طلبی مردم و نیرو‌های مسلح بود.
مقاومت و ایثار مردم رمز پیروزی در سوم خرداد بود
علی بلوچ در گفتگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه آزاد‌سازی خرمشهر نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، بیان کرد: آزادسازی خرمشهر یادآوری فدا کاری و‌ایستادگی مردم در برابر نیرو‌های متجاوز است، دشمنان زمانی می‌خواستند مرز‌های زمینی و جغرافیایی را تصرف کنند اما موفق نشدند، امروزه روح مقاومتی در سراسر جهان بیدار است و با جبهه استکبار جهانی می‌جنگند.

وی افزود: از عوامل پیروزی حماسه سوم خرداد، مقاومت و‌ ایستادگی مردم در کنار نیرو‌های مسلح بود که نزدیک به سه ماه این عملیات به طول کشید و از ماندگاری آن ایثار و از خودگذشتگی ملت با دست خالی و همچنین ولایت‌مداری و شهادت‌طلبی بود.

معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرقند تصریح کرد:  دشمن با تحمیل یک جنگ نابرابر به دنبال نابودی نظام نوپای جمهوری اسلامی بود و با اشغال خرمشهر، آمده بودند تا بمانند اما با رشادت رزمندگان و  آزادسازی خرمشهر، شکست خوردند و این پیروزی سرآغازی برای پیروزی‌های پیاپی ملت در مقابل دشمن شد.

وی اذعان کرد: این فتح بازتابی برجهانیان داشت چراکه عراق با تصرف نکردن خرمشهر تکیه گاهش را برای مذاکره از دست داد و از نظر سیاسی تضعیف شد، این نبرد از لحاظ نظامی به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ثبت و در تقویم رسمی ایران نام‌گذاری شد.

بلوچ ادامه داد: ما برای رسیدن به نقطه نهایی حق بر باطل، خرمشهر‌هایی در پیش داریم و امروز اراده فولادین و ایثارگری رزمندگان رشیدمان را گرامی می‌داریم چراکه با محدودیت و دست خالی در برابر دشمن بعثی‌ایستادند و با این که تمام قدرت‌های دنیا آنان را پشتیبانی می‌کردند.

وی گفت: امروز تکلیف مسئولان خدمتگزاری برای مردم بیش از هر زمان دیگری در راستای غلبه بر تحریم دشمنان و خدمت بیشتر به مردم و تحقق اهداف نظام است.

معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرقند با بیان اینکه امروز میدان جهاد پیش روی ملت ایران، عرصه «جهاد تبیین» است، خاطرنشان کرد: لازمه‌ فتح خرمشهرهای پیش روست و بازخوانی و گرامیداشت تاریخ زرین و غرور آفرین دفاع مقدس، حرکت هوشمندانه و راهبردی در مسیر انگشت اشاره رهبر فرزانه انقلاب به «جهاد تبیین» خواهد بود.

انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcee78zvjh8pvi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما