تاریخ انتشار :پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۵
هیئت اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برجک مرزبانی «مزه سر» هنگ مرزی سراوان، محل حادثه تروریستی اخیر و شهادت ۵ تن از مرزبانان کشورمان بازدید کردند.
روایتی از چگونگی شهادت ۵ مرزبان در سراوان/ تروریست‌ها برجک را تخریب کردند
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، هیئت اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سراوان، امروز از برجک مرزبانی «مزه سر»، محل حادثه تروریستی اخیر و شهادت پنج‌تن از مرزبانان دلیر کشورمان در منطقه هنگ مرزی سراوان بازدید کردند.

شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی از این منطقه، بیان کرد: با همراهی رضا شجاعی، فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان و مرتضی محمود وند، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان در مجلس از نوار مرزی سیستان و بلوچستان هنگ مرزی میرجاوه، هنگ مرزی سراوان و محل شهادت مرزبانان که در روزهای گذشته در درگیری نابرابر و البته شجاعانه و عاشقانه به شهادت رسیدند، بازدید کردیم.

وی با اشاره به گزارش فرمانده مرزبانی استان درباره حادثه و درگیری اخیر در این منطقه، افزود: پنج نفر از مرزبانان در داخل برجکی که توسط گروهک معاندین تخریب شده است، حدود یک ساعت درگیر بودند، تروریست‌ها ابتدا از مرزبانان ایرانی خواستند که تسلیم شوند، اما مرزبانان دلیر کشورمان شهادت را بر تسلیم‌شدن ترجیح دادند و این نشان از ایثار و علاقه و شجاعت مرزبانان نسبت به آب‌وخاک کشور دارد.
 
رئیس کمیته مرز مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس شرایط جغرافیایی این منطقه کاملاً مشخص است که سرویس‌های بیگانه آن‌سوی مرز با گروهک تروریستی ارتباط تنگاتنگ داشتند و قطعاً در تأمین تجهیزات به آنها کمک کردند.

حیدری ضمن تقدیر از تلاش‌های مرزبانی کشور به‌ویژه مرزبانان که در این استان و با شرایط سخت و پیچیده انجام‌وظیفه می‌کنند، ادامه داد: مسئولان باید آن طور که شایسته است، نسبت به تجهیز ملزومات مرزبانی کشورمان توجه کنند، از همکاران خودم نیز در مجلس انتظار دارم به‌زودی طرح تقویت مرزبانی را در دستور کار قرار دهند تا مرزبانی جمهوری اسلامی ایران از نظر کمی کیفی تقویت شود.

اشرار و معاندان گروهک تروریستی جیش‌الظلم در شامگاه شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه، برای ورود به کشور با مقاومت مرزبانان دلیر برجک مرزبانی «مزه سر» هنگ مرزی سراوان روبه‌رو شدند و در این درگیری متأسفانه پنج نفر از مرزبانان دلیر به درجه شهادت نائل شدند.

انتهای خبر/ ق https://asrehamoon.ir/vdcjiyev8uqemoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما