تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸
با حضور مدیر کانون‌های خدمت رضوی آستان قدس در سیستان و بلوچستان، بهره‌برداری از ۳۰۰ حلقه چاهک آب کشاورزی در منطقه سیستان آغاز شد.
بهره‌برداری از ۳۰۰ حلقه چاهک آب کشاورزی در منطقه سیستان آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، با حضور مدیر کانون‌های خدمت رضوی آستان قدس در سیستان و بلوچستان، رئیس و معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان، ائمه جمعه، فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی و بهره‌برداران کار حفر و تجهیز ۳۰۰ حلقه چاهک آب کشاورزی در منطقه سیستان به اتمام رسیده و بهره‌برداری از این چاهک‌ها، آغاز شد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در این مراسم بیان کرد: باتوجه‌به ادامه شرایط خشکسالی در منطقه سیستان و لزوم حفظ وضع موجود کشاورزی و ماندگاری مردم در منطقه، حفر چاهک‌های کشاورزی برای ایجاد درآمد و اشتغال‌زایی بهره‌برداران بسیار سرنوشت‌ساز است بر همین اساس بنیاد کرامت رضوی آستان قدس با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران و سازمان جهاد کشاورزی استان اقدام به حفر و تجهیز چاهک آب کشاورزی در این خطه کرده‌اند.
 
سید محمدرضا سید حسینی افزود: از ابتدای امسال تاکنون، کار حفر ۵۰۰ حلقه چاهک در دستور کار قرار داشته که به امروز به مناسبت دهه کرامت و در آستانه میلاد حضرت امام رضا (ع)، ۳۰۰ حلقه چاهک آماده بهره‌برداری‌شده و طی این مراسم، به بهره‌برداران منطقه سیستان تحویل می‌شود و کار حفر و تجهیز ۲۰۰ حلقه چاهک دیگر نیز همچنان ادامه دارد.
 
وی تصریح کرد: احداث ۵۰۰ باب استخرهای دو‌منظوره شیلاتی و کشاورزی، احداث ۳۰۰ حلقه چاهک جدید، حفظ و احیا و نگهداری ۲۰۰ حلقه چاهک موجود از دیگر برنامه‌های حمایتی آستان قدس برای بهره‌برداران منطقه است.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdceo78zwjh8poi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما