تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۰
مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان:

طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان منطقه سیستان در مسیر اجرا قرار گرفت

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: طرح ۴۰۰ دلاری که یکی از وعده‌های رئیس‌جمهور در سفر به شمال استان بود ابلاغ و ازاین‌پس مرزنشینان سیستان می‌توانند با استفاده از این طرح بدون پرداخت سود بازرگانی اقدام به واردات کالا کنند.
طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان منطقه سیستان در مسیر اجرا قرار گرفت
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، مبین علی میر بیان کرد: با ابلاغ طرح ۴۰۰ دلاری مرزنشینان می‌توانند کالاهایی را وارد کنند که امکان واردات با هیچ رویه دیگری در کشور امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در این طرح مرزنشینان از پرداخت سود بازرگانی معاف خواهند بود، به‌عنوان‌مثال یک کانتینر پارچه سود بازرگانی معادل حدود ۸۰۰ میلیون تومان دارد که در این طرح به طور کامل مورد بخشودگی قرار گرفت.

مدیر بازارچه‌های مرزی استان تصریح کرد: انتظار داریم تجار و فعالان اقتصادی با همکاری مرزنشینان از ظرفیت این طرح استفاده کرده و با این رویه سیستان به قطب تجاری اقتصادی تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح به‌صورت قانونمند برای اولین‌بار اجرایی می‌شود که انتظار داریم همه دستگاه‌های مرتبط مساعدت و همکاری لازم را جهت هرچه بهتر اجراشدن مصوبه هیئت دولت انجام دهند.

میر تصریح کرد: همچنین در تلاشیم تا این ۴۰۰ دلار به ۱۶۰۰ دلار در ماه افزایش پیدا کند و پیشنهاد جهت تصویب به هیئت دولت ارائه شده است.

وی گفت: هم‌اینک حدود ۱۳۰ هزار خانوار سیستانی مشمول این طرح هستند و انتظار داریم سایرین نیز با فعال‌کردن کارت‌های مرزنشینی از این امکان استفاده کنند و فرمانداران نیز همکاری لازم در فعال‌کردن کارت‌های مرزنشینی را داشته باشند.

انتهای خبر/ ق https://asrehamoon.ir/vdcau6n6e49niw1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما