تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۸
امام‌جمعه سراوان گفت: امام یکی از اعلم‌ترین و بی‌نظیرترین فقهای روزگار خود بودند، بعد از رحلت آیت‌الله بروجردی ‌شخصیت تراز اول چهره امام بود که شناخته شد.
امام خمینی (ره) اعلم‌ترین و بی‌نظیرترین فقیه روزگار خود بودند
به گزارش پایگاه خبری عصر هامون به نقل از شستون، مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور امام‌جمعه سراوان و جمعی از مسئولین و مردم ولایت‌مدار و انقلابی سراوان در مسجد جامع علی ابن ابی‌طالب (ع) برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری، امام‌جمعه سراوان بیان کرد: رحلت جان‌گداز امام عزیز را به همه دوستداران و عاشقان امام این فراغ و این رحلت و این جدایی که یکی از سخت‌ترین دوره‌های روزگار آن‌ها بود تسلیت عرض می‌نمایم.
 
وی افزود: امیدواریم راه امام و دستاوردهایی که امام (ره) برای ما به ارمغان آورده‌اند را بتوانیم به‌خوبی بشناسیم و حفظ کنیم و در این مسیر مجاهدت کنیم.
 
امام‌جمعه سراوان گفت: شخصیت خود امام به‌صورت شخصی فردی را باید بشناسیم که واقعاً هنوز به‌خوبی نتوانسته‌ایم به آن ابعاد گسترده شخصیتی امام دست پیدا کنیم.
 
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین بامری ادامه داد: امام یکی از اعلم‌ترین و بی‌نظیرترین فقهای روزگار خود بودند، بعد از رحلت آیت‌الله بروجردی یک شخصیت تراز اول چهره امام بود که شناخته شد، یک شخصی که نسبت به علمای دیگر در باب فلسفه و فقه درجه‌ای بالاتر داشتند و نسبت به کسان دیگری که در این زمینه دستی و قلمی داشتند به اعتراف همه امام یک فیلسوف به‌تمام‌معنا بود که گستردگی شناخت امام در این زمینه نسبت به دیگران خیلی بالاتر بود.
 
وی تصریح کرد: امام در باب عرفان و سیروسلوک و تهذیب نفس یکی از برجسته‌ترین انسان‌های روزگار خود بودند؛ حضرت امام (ره) عارف تمام‌عیاری بودند که در کنار این عرفان و تهذیب نفس در میدان مجاهدت و در بین مردم و اجتماع برای تحول در مسیر ارزش‌ها حضور فعال داشتند‌.
 
امام‌جمعه سراوان اضافه کرد: امام در باب حکمت و علم و سیاست هم یک شخصیت تزار اول بودند و به‌زعم همه کسانی که در این زمینه کارکرده بودند؛ اما امام در تراز بالایی بودند و به‌خاطر همین امام متفاوت شده بود و تغییری ایجاد کردند‌‌.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری اذعان کرد: فرهنگ و مجاهدت ادامه دارد، امروز دشمنان در حال تلاش هستند، خیلی‌ها در داخل ذهنشان در گرو این دشمنان و شیاطین است، هر کسی در هر سنی و به هر دلیلی آرمان‌های این انقلاب را نادیده بگیرد و قصد کند کردن مسیر انقلاب را داشته باشد و بخواهد وحدت و صمیمیت و برادری در این امت انقلابی رنج‌کشیده عزتمند را کم‌رنگ کند و در هر جایگاهی باشد جز خائنین روزگار است.
 
 وی گفت: امروز انقلاب اسلامی بر خلاف تبلیغاتی که می‌شود قدرتمند است و شما در منطقه می‌بینید که کشور عربستان و کشورهای دیگری که چندین سال اختلاف داشتند و امروز هر کسی در حال سبقت‌گرفتن از دیگری است برای اینکه بتواند به هر طریقی خود را به این نظام و این انقلاب وصل کند.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بامری بیان کرد: ریشه این انقلاب و عمق این انقلاب آن‌چنان مستحکم است که اگر هر گرفتاری دشمن ایجاد کند تار مویی از سر این انقلاب کم نمی‌شود و تمام کسانی که فکر می‌کنند این چنین نیست بدانند انقلاب ریشه دارد و مردم ما امیدشان به این انقلاب است.
 
انتهای خبر/ 
https://asrehamoon.ir/vdch6znzx23n-zd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما