تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۲
شهید موسی میروی در وصیت‌نامه خود نوشت: سعى کنید از امتحان خدا سربلند بیرون بیایید و هواهای نفسانی خود را زیر پا بگذارید.
هواهای نفسانی خود را زیر پا بگذارید
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، شهید موسی میروی در یکم فروردین‌ماه سال ۱۳۴۶ در زابل میانکنگی متولد شد و در تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه ۶۵ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید، پیکر مطهرش در گلزار شهدای زابل برینگ ادیمی به خاک سپرده شد.

این شهید در وصیت‌نامه خود نوشته است؛
بسم‌الله الرحمن الرحیم

بسم رب الشهداء و الصدیقین
«و هر کس از پیشگاه ربوبیت بترسد و از هواهای نفس جلوگیری کند همانا بهشت منزل گاه اوست».

 با سلام و درود فراوان به پیشگاه منجی عالم بشریت ولی‌عصر امام‌زمان (عج) و نایب برحقش خمینی کبیر این قلب تپنده میلیون‌ها مردم محروم و مستضعف جهان و با سلام و درود فراوان به‌تمامی شهدای راه حق و حقیقت آنان که با نثار خون خود درخت تنومند جمهوری اسلامی ایران را آبیاری کردند و برای تحقق‌بخشیدن به این امر جان خود را که گران‌بهاترین چیزهاست، در طبق اخلاص گذاشته و هدیه کردند و چه عاشقانه به معشوق واقعی خود یعنی الله پیوستند و با سلام بی‌شمار به خانواده‌های شهدا و اسرای جنگی که به گفته امام «چشم‌وچراغ این انقلاب هستند»

از خدا سپاس گزارم که مرا آفرید و راه درست زندگی‌کردن را به ما آموخت خدا را سپاس می‌گویم که مرا توفیق داد که در راه او جهاد کنم، سپاس می‌گویم که مرا به راه راست هدایت کرد و راه درست زندگی‌کردن را به ما آموخت. خدایا دوست ندارم که در بستر بمیرم، عاشقم در دل سنگر بمیرم. خدایا شهادت در راه تو افتخار ما مسلمین ای ملت ایران خدا را شکر بگویید و از این جنگ هیچ هراسی نداشته باشید که این جنگ امتحان خدا است خدا ما را امتحان می‌کند سعی کنید از امتحان خدای سربلند بیرون بیایید.

 ای ملت شهیدپرور و قهرمان ایران گوش‌به‌فرمان امام باشید و هواهای نفسانی خود را زیر پا بگذارید؛ زیرا که امام از امام‌زمان (عج) فرمان می‌گیرد و امام‌زمان هم از خدا.

 پدر مهربان سلام‌علیک. امیدوارم که حالتان خوب بوده باشد و هم چنین امیدوارم که در غم [من] ازدست‌دادن من ناراحت نباشید و صبر را که بزرگ‌ترین شجاعت است پیشه کنید چرا که خداوند صابران را دوست دارد. اگر خدای‌ناکرده گریه و زاری کنید دشمن‌شاد می‌شود و همین شادی دشمن است که در روحیه [و] رزمندگان تأثیر می‌گذارد و خلاصه پدر جان فرصتی است که در این جا من از شما طلب آمرزش کنم؛ زیرا برای من زحمات زیادی کشیده‌اید و دو‌ساله بودم که از مادر ماندم و این شما پدر مهربان بودید که مرا بزرگ کردید و تحویل جامعه داده‌اید.

 خوشا به حال کسی که مادری ندارد که در مرگ یا شهادت او گریه و زاری کند. تا که دشمن‌شاد شود و سخنی هم با تو برادر عزیز و مهربانم. تو تنها امید پدر هستی و بعد از من تو باید درس بخوانی، زیرا که اسلام و انقلاب به تو امیدوار است و [به نا] بنا به گفته امام عزیز «شماها دانش‌آموزان امید این مملکت هستید» به امید پیروزی تمامی رزمندگان اسلام و زیارت مرقد مطهر حضرت امام حسین (ع) شما را به خدای بزرگ می‌سپارم.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcaiun6m49nie1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما