تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۱
گزارش به بهانه انتشار تیزر آخرین ساخته نعمت الله؛

بوی قاچاق «قاتل و وحشی» بلند شده است!

آنونس فیلم «قاتل و وحشی» به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید نعمت الله منتشر شده است. ویدیویی که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و خبر از پخش رسمی این فیلم می دهد.
بوی قاچاق «قاتل و وحشی» بلند شده است!
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از راه دانا؛ آنونس فیلم «قاتل و وحشی» به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید نعمت الله منتشر شده است. ویدیویی که روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و خبر از پخش رسمی این فیلم می دهد.
حمید نعمت ‌الله این فیلم را در سال ۹۸ با بازی لیلا حاتمی در نقش اصلی کارگردانی کرد و همان سال متقاضی حضور این فیلم در جشنواره فجر شد که به دلیل برخی مسائل فنی و آماده نشدن کامل فیلم، این امکان میسر نشد؛ اما سال بعد مجددا این فیلم از طرف تهیه کننده برای جشنواره فیلم فجر ارسال شد که این بار به دلیل گریم بازیگر اصلی و حضور لیلا حاتمی با سر تراشیده در سکانس‌هایی از فیلم، درنهایت مورد پذیرش جشنواره قرار نگرفت؛ حتی سال بعد نیز نعمت الله بار دیگر تلاش خود را برای حضور این فیلم در جشنواره امتحان کرد که برای بار سوم نیز دست خالی به خانه برگشت.
درنهایت اوایل اسفندماه سال گذشته بود که سازمان سینمایی در اطلاعیه ای اعلام کرد که پروانه نمایش این فیلم برای پخش در خارج از کشور صادر شده و تهیه کننده صرفا می تواند «قاتل و وحشی» را در خارج از ایران به نمایش بگذارد.
«روح‌الله سهرابی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی از صدور مجوز نمایش بین‌المللی فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» خبر داد. وی با اشاره به برخی حواشی چند سال اخیر این فیلم گفت: فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» که از سال ۱۳۹۸ به دلیل مسائل مربوط به نوع پوشش بازیگر زن در وضعیت بلاتکلیفی قرار داشت، نهایتا با تدبیر رئیس سازمان سینمایی و همکاری تهیه کننده و کارگردان فیلم در اعمال اصلاحات و مساعدت شورای پروانه نمایش سینمایی، صرفا برای نمایش خارج از ایران مجوز گرفت.
سهرابی افزود: اگر چه مضمون فیلم دارای فضایی ملتهب و خشن بوده و مخاطب خاصی را جلب خواهد کرد، اما وحشت و خشونت حاکم بر فیلم، علت عدم نمایش این اثر نبوده و تنها تصاویر بازیگر زن با موی تراشیده این امکان را از اثر سلب کرده است‌.

سهرابی با اشاره به مسبوق به سابقه بودن حضور زن با موی تراشیده در تعدادی از آثار سینمایی همچون «سرب»، «زندان زنان»، «شیفتگی» و غیره خاطر نشان کرد: با وجود اینکه در گذشته چنین اتفاقی در برخی آثار رخ داده است اما به دلیل حساسیت‌های مختلف، تاکنون از نمایش این فیلم جلوگیری شده بود با این وجود شورای پروانه نمایش سینمایی صرفا با اکران بین‌الملل «قاتل و وحشی» موافقت کرد و از این پس تهیه‌کننده اثر مجاز به نمایش این فیلم در خارج از کشور خواهد بود.»
اما حالا در فضای مجازی از تیزر بین المللی این فیلم رونمایی شده و شاید به زودی با معرفی پلتفرم بین المللی این فیلم، از جزئیات اکران خارج از کشور «قاتل و وحشی» هم خبرهایی منتشر شود که اگر این اتفاق بیافتد، این احتمال وجود دارد که «قاتل و وحشی» نعمت الله نیز گرفتار بلایی شود که بر سر فیلم هایی همچون «برادران لیلا» و «تفریق» آمد. چون هم زمان با شروع اکران بین المللی این دو فیلم، خبر قاچاق آنها در فضای مجازی نیز منتشر شد و بیم این وجود دارد که نسخه های با کیفیت آخرین ساخته نعمت الله نیز به زودی سر از کانال های تلگرامی درآورد.
لیلا حاتمی، امین حیایی، شهرام حقیقت دوست، ستاره اسکندری، عزت الله رمضانی فر، شهرام قائدی و سام نوری از بازیگران اصلی فیلم سینمایی «قاتل و و حشی» هستند. فیلم به نویسندگی مشترک معصومه بیات و حمید نعمت الله و تهیه کنندگی محمدصادق رنجکشان و نعمت الله، موسیقی کریتف رضاعی و تدوین هایده صفی یاری، فیلمی که به نظر می رسد اثری متفاوت در کارنامه نعمت الله باشد.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdchqxnzq23n--d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما