تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۹
در گفتگو با دلدادگان شیعه و سنی رهبر انقلاب مطرح شد؛

دیدار با رهبر انقلاب بزرگ‌ترین آرزویی بود که محقق شد

دیدار هزاران نفر از مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با رهبر معظم انقلاب آرزوی دیرینه‌ای بود که محقق شد.
دیدار با رهبر انقلاب بزرگ‌ترین آرزویی بود که محقق شد
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، ۲۰ شهریورماه سال ۱۴۰۲ تاریخی که برای همیشه در تقویم سیستان و بلوچستان ماندگار شد، در این روز هزاران نفر از مردم استان پیر و جوان، زن و مرد، شیعه و سنی و حتی دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها به دیداری مشرف شدند که برای مردم سیستان و بلوچستان آرزوی بزرگی بود که برآورده شد، دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی که سال‌هاست مردم ایمن دیدار در انتظار آن هستند.
 
۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲ حسینیه امام خمینی مملو از مردمان شیعه و سنی از دیار نخل و آفتاب بود مردمی که همه به انتظار دیدار رهبر خودسر از پا نمی‌شناختند و همه چشم‌ها خیره به جایگاه بود تا جمال یار را ببینند.
 
ثانیه‌ها از پس هم سپری می‌شد لحظه موعود فرارسید ورود رهبر انقلاب به حسینیه و در جمع مشتاقان انتظارها را پایان داد و وصال یار رسید همه مشتاقانه از دیدار رهبری اشک شوق در چشمانشان حلقه‌زده بود و با شعارهای جانم فدای رهبر، شیعه و سنی آمده به عشق رهبر آمده ابراز علاقه خود را از دیدار حضرت ماه به نمایش گذاشتند.
 
رهبر انقلاب بعد از سلام و خوشامدگویی شروع به سخن کردند و چشم‌ها به سمت رهبر و گوش‌ها آماده شنیدن فرامین حکیمانه‌شان بود.
 
دیداری از جنس وحدت و همدلی که تسلی خاطر مردم این استان‌ها و نقشه راهی برای مسئولان شد تا در جهت رفع مشکلات تلاشی جهادی داشته باشند.
 

ارتباط رهبری با عموم مردم و علمای منطقه بسیار محبت‌آمیز است
امام‌جمعه اهل‌سنت سراوان بیان کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قبل از انقلاب در استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند و ارتباط ایشان با عموم مردم و علمای منطقه ارتباط بسیار محبت‌آمیزی بوده است.
 
مولوی عبدالصمد ساداتی با اشاره به اینکه وحدت میان جمعیت شیعه و سنی سیستان و بلوچستان باقوت تمام وجود دارد افزود: امکانات و تبلیغات مختلفی که شما در دنیای امروز مشاهده می‌کنید دلیل بر این است که دشمن می‌خواهد مسلمانان وحدت و قدرت نداشته باشند.
 
وی تصریح کرد: دشمنان تلاش و سرمایه‌گذاری می‌کنند تا اقوام و مذاهب اسلامی را از یکدیگر جدا کنند اما نتوانستند به اهدافشان برسند.
 
دیدار با مقام معظم رهبری آرزویی بود که محقق شد
 
مولوی عبدالواحد یادگاری امام‌جمعه اهل‌تسنن مسجد امام حسن مجتبی (ع) خاش در گفتگو با خبرنگار تفتان ما بیان کرد: دیدار رهبری با مردم استان در وحدت و انسجام بین مذاهب بی‌تردید بسیار تأثیرگذار بود و نشان‌دهنده اهمیت و توجه ویژه مقام معظم رهبری به مردم استان است.
 
مولوی عبدالواحد یادگاری افزود: همهٔ مردم ایران که دوستداران این خاک و این انقلاب هستند آرزوی دیدار با رهبری را از نزدیک دارند و مسلمان مردم و علمای وحدت‌طلب و انقلابی اهل‌سنت نیز از این موضوع مستثنا نیستند.
 
وی اظهار کرد: دیدار با رهبر عظیم‌الشأن انقلاب توفیقی بسیار بزرگ است که نصیب بنده شد و امیدوارم بتوانیم در راه وحدت، اتحاد و انسجام مؤثر و سازنده عمل کنیم تا کشور عزیزمان ایران را از گزند توطئه‌های دشمنان در امان نگه داریم.
  

عشق به رهبری با خون قومیت‌های مختلف ایرانی درآمیخته
امام‌جمعه اهل‌سنت هامون در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبر انقلاب بیان کرد: این دیدار چهره‌به‌چهره در این برههٔ حساس که دشمنان نظام و انقلاب، یکدلی مردم استان را نشانه رفته‌اند؛ سبب الفت و شادی دل‌ها شد.
 
مولوی حسن زهی افزود: وقت آن فرارسیده که دشمنان بدانند در این نظام، شیعه و سنی تا پای جان، مدافع آرمان‌های انقلاب هستند.
 
وی اظهار کرد: عشق به رهبری با خون قومیت‌های مختلف ایرانی درآمیخته چرا که؛ ایشان مهربانانه به‌مانند یک پدر، در مقابل هجمه‌های بی‌نهایت دشمنان، از ملت خویش محافظت کرده و امنیت را به آنها هدیه می‌دهند.
 
دیدار با رهبری شوقی وصف‌نشدنی بود که  نمی‌توانم آن را بیان کنم
مولوی یوسف گرگیچ از علمای اهل‌سنت زاهدان با بیان اینکه از دیدار مجدد رهبر انقلاب بسیار خوشحال هستم، افزود: این بار به همراه خانواده برای بیعت با ولی‌امر مسلمین در این جمع که شماری از مردم خونگرم سیستان و بلوچستان هم حضور پیدا کردند، حاضر شدم و شوقی وصف‌نشدنی بود که  نمی‌توانم آن را بیان کنم.
 
وی ادامه داد: قبل از آغاز فرمایشات مقام معظم رهبری به‌عنوان یک شهروند اهل‌سنت سلام مردم سیستان و بلوچستان و خانواده معظم شهدا را به محضر ایشان رساندم و در ادامه درخواست چفیه ایشان را کردم که این آرزوی ما محقق شد و تیم حفاظتی بیت رهبر معظم انقلاب مشخصات بنده را گرفتند و اعلام کردند که علاوه بر چفیه، هدایای معنوی نیز از سوی رهبر معظم انقلاب برای ما ارسال خواهند کرد.
 
دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبر انقلاب سبب شادمانی اقشار مختلف مردم شد
معتمد طایفه قلندرزهی در خاش با بیان اینکه دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبر معظم انقلاب سبب شادمانی اقشار مختلف مردم شده است افزود: در جامعه اسلامی ایران، رهبر انقلاب جایگاه ویژه و شاخصی دارند و به‌عنوان شخص اول مملکت می‌توانند اوضاع کشور را در حوزه‌های داخلی و خارجی با شایستگی مدیریت کنند، بنابراین ایشان در نزد همه اقشار جامعه مورداحترام و تکریم بوده و جامعه بلوچ و اهل‌سنت نیز به نوبه خود به تصمیمات ایشان توجه دارند و رهنمودهای ایشان را رمز موفقیت مسئولان در مباحث خدمت‌رسانی به مردم می‌دانند.
 
عیدمحمد قلندرزهی اظهار کرد: به‌طورقطع مردم ایران و منطقه سیستان و بلوچستان ایشان را دوست دارند و اقشار مختلف مردم و مسئولان در خاش و شهرهای سیستان و بلوچستان منویات ارزشمند رهبری را به مرحله اجرا در می‌آورند.
 
وی ادامه داد: جامعه بلوچ و اهل‌سنت نیز به نوبه خود به تصمیمات ایشان توجه دارند و رهنمودهای ایشان را رمز موفقیت مسئولان در مباحث خدمت‌رسانی به مردم می‌دانند.

 

تذکرات رهبر معظم انقلاب به دولتمردان گره‌گشا است
سردار عبدالعزیز مرادزهی معتمد طایفه مرادزهی خاش گفت: دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبری از خواسته‌های دیرین مردم بوده که محقق شد و به‌طورقطع توصیه‌های ایشان برای مردم و مسئولان و منطقه منشأ خیروبرکت خواهد بود.
 
به‌طورقطع تذکرات رهبر معظم انقلاب به دولتمردان گره‌گشا و تأثیرگذار است و توسعه همه‌جانبه سیستان و بلوچستان را رقم می‌زند.
 
دیدار با رهبر انقلاب نمایش‌دهنده وحدت مردم سیستان و بلوچستان بود
امام‌جمعه موقت زاهدان در گفتگو با خبرنگار زاهدنیوز در ارتباط با دیدار رهبر انقلاب با مردم سیستان و بلوچستان بیان کرد: بعد از مدت‌های طولانی و پس از گذشت سال‌ها که دیدار مردم استان با رهبر انقلاب حاصل نشده بود توفیقی حاصل شد که این دیدار مبارک اتفاق افتاد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید خلیل حسینی ادامه داد: از مهم‌ترین دستاوردهایی که این دیدار برای ما داشت از نظر عاطفی بود که شیرینی آن در دل‌وجان سال‌ها باقی خواهد ماند باید گفت که این دیدار نمایش‌دهنده وحدت و همبستگی مردم سیستان و بلوچستان بود و چنان جلوه زیبایی داشت که هم در بین اقشار جامعه مردم عادی و هم در بین علمای شیعه و سنی به‌خوبی رخنه کرد.
 
وی اظهار کرد: نکته بسیار مهم این دیدار فرمایشات مقام معظم رهبری بود فرمایشات و سخنانی که بسیار به جا، مدبرانه و امیدوارکننده بود، همچنین این سخنان هوشیار دهنده و هشیار کننده بود و بسیار مفصل برای هوشیاری آحاد مردم صحبت کردند.
 
حسینی با شاره به دیدار انجام شده اذعان کرد: این سفر سفری دلچسب، زیبا و دلنشین بود که خاطره آن برای مردم استان ماندگار شد و امیدوار هستیم که خداوند سایه بلندپایه عزیز ملت ایران را حفظ کند و وجود ایشان را سال‌های سال برای ما و جامعه اسلامی باقی نگه دارد.

دیدار رهبری یکی از نعمات بزرگی بود که نصیب مردم استان شد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه هامون در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان سال‌هاست که مشتاق دیدار رهبری هستند و این یکی از نعمات بزرگی بود که نصیب مردم استان ما شد بیان کرد: برنامهٔ دیدار رهبر معظم انقلاب، با تلاش و پیگیری علما، بزرگان و معتمدین محقق شد، دیداری که به‌مثابه نخ تسبیح؛ مردم را دور هم جمع  و به سرچشمهٔ ولایت ‌رساند.
 
وی با اشاره به اینکه حضور مردم در دیدار مقام معظم رهبری حول محور ولایت، برکات خاص خودش را دارد افزود: شور و نشاط زیادی به‌خاطر دیدار حضوری رهبری در بین مردم ایجاد شده است که اثرات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف خواهد داشت.
 
امام‌جمعه هامون اظهار کرد: این دیدار، برنامه‌های دشمنانی که طی یک سال گذشته تلاش کردند مردم را از ولایت دور کنند و خواهان افتراق و جدایی مردم بودند را خنثی کرد.
 
گزمه اذعان کرد: ما سرباز این ولایت هستیم و سرباز تابع ولی امراست هرچه مقام معظم رهبری امر بفرمایند ماهم مثل یک سرباز پابه‌رکاب تابع دستورات حضرت آقا هستیم.
 
امام‌جمعه هامون در پایان گفت: مقام معظم رهبری به مردم سیستان همیشه نگاه ویژه‌ای داشته است و عنایت خاص رهبری همیشه شامل همهٔ امت اسلامی مردم سیستان شده است.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcaaen6o49nii1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما