تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۵
دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان خبر داد:

پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد تسهیلات طرح ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان از پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن این استان خبر داد.
پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد تسهیلات طرح ملی مسکن در سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، عطا اله اکبری در هفتمین جلسه شورای مسکن سیستان و بلوچستان که با محوریت عملکرد تسهیلات بانکی نهضت ملی مسکن استان برگزار شد، بیان کرد: ارائه تسهیلات، بخش عمده‌ای از اجرای طرح نهضت ملی مسکن را به خود تخصیص داده و این اهمیت تا به آنجاست که در ماده یک قانون جهش تولید مسکن بر تأمین منابع مالی این طرح تأکید شده است.
 
وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین راهکارها در سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان پرداخت تسهیلات است که باید همکاری بانک‌ها در این زمینه پررنگ‌تر شود، تأکید کرد: بر مبنای قانون جهش تولید مسکن، بانک‌ها مکلف شدند تا ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند که در اجرای این مهم بانک مسکن به‌عنوان بانک تخصصی بخش مسکن عملکرد مناسبی را به‌ویژه در تسهیلات‌دهی طرح نهضت ملی مسکن ایفا کرده است.
 
دبیر شورای مسکن استان تأکید کرد: باتوجه‌به اینکه تاکنون عمده تسهیلات پرداختی طرح نهضت ملی مسکن در استان به بانک مسکن اختصاص دارد در این جلسه بنا بر تأکید استاندار مقرر گردید ازاین‌پس سایر بانک‌های استان به اجرای این طرح کمک کنند به‌طوری که نظر به اهمیت اگر بانک‌های خصوصی نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام ننمایند، تعطیل خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه درصورتی‌که منابع مالی در زمان مناسب تأمین شود، پروژه‌های با درصد پیشرفت بالاتر سریع‌تر تجهیز شده و به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان مهرماه سالجاری بیش از ۱۷۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری و روستایی سراسر استان تحویل متقاضیان گرامی می‌شود و با تداوم این مسیر مجموع واحدهای تحویلی استان تا پایان سال به ۲ هزار واحد افزایش یابد.
 
اکبری افزود: تاکنون ۳۵۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان تحویل متقاضیان شده است.
 
دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از همه مسئولان بانک‌های استان به‌ویژه کشاورزی، ملی و ملت تقاضا می‌شود با پرداخت تسهیلات به‌موقع بانکی مجموعه استان را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن یاری کنند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdci3pazqt1aqq2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما