تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۷
صحبتهای رئیس فدراسیون والیبال درباره شرایط موجود؛

داورزنی: ورزش فقط فوتبال نیست/ برای حضور در انتخابات به جمع‌بندی نرسیده‌ام

رئیس فدراسیون والیبال گفت: وضعیت ورود به انتخابات را بررسی می کنم اما به جمع‌بندی نرسیده‌ام.
داورزنی: ورزش فقط فوتبال نیست/ برای حضور در انتخابات به جمع‌بندی نرسیده‌ام
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از راه دانا؛ آخرین تمرین تیم ملی والیبال پیش از اعزام به بازیهای آسیایی هانگژو و انتخابی املپیک در برزیل امروز با حضور اصحاب رسانه در سالن والیبال آزادی با حضور محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال برگزار شد.
در ابتدای تمرین داورزنی در جمع ملی پوشان اظهار داشت: به شما خسته نباشید می‌گویم. سال سختی داشتید و فشار زیادی را پشت سر گذاشتید. ۷ یا ۸ تیم دارند می‌جنگند که کسب سهمیه المپیک کنند. ما جزو ۴ تیمی هستیم که جدی برای المپیک می‌جنگیم. کوبایی‌ها می‌جنگند که به ما برسند. می‌دانم همه شما انگیزه المپیکی شدن را دارید.
وی درباره بازیهای آسیایی گفت: بازی‌های آسیایی در رنکینگ ما تاثیر ندارد اما به لحاظ پرستیژ و اعتبار والیبال و ورزش ایران مهم است. ان‌شاالله در برزیل هم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و کسب سهمیه المپیک غیرممکن نیست البته شانس صددرصد نداریم. فشار روی شما نیست که در این مرحله سهمیه بگیرید اما حفظ رده بندی مهم است تا شرایط خوبی داشته باشیم. ۱۲ بازی لیگ ملت‌های سال بعد هم مهم است و شما برای المپیک پاریس بیش از همه انگیزه دارید. امیدوارم با سلامتی کامل این ۲ ایونت را پشت سر بگذارید.
رئیس فدراسیون والیبال در پایان گفت: از عطایی هم متشکرم که با وجود فشار زیاد فضای مجازی، رسانه و افکار عمومی، کار می‌کنند. خود شما انتظارات را بالا برده‌اید و بار مسئولیت‌تان سنگین شده. خود من می‌گویم موسوی با انگشت شکسته و زدگی مفصل تمرین کرده چون انگیزه دارد. همه‌تان ثابت کردید جزو بهترین‌ها هستید.
داورزنی در ادامه در جمع خبرنگاران صحبت کرد و درباره حضور در انتخابات گفت: دغدغه جدی من بازی‌های آسیایی و المپیک است. شرایطی که الان داریم، دارم بررسی می‌کنم که وضعیت ورود به انتخابات را بررسی کنم. به جمع‌بندی نرسیده‌ام اما نکته‌ای که مطرح شده، این است که قوانین داخلی و اساسنامه یک بحث دیگری هستند. تعامل با وزارت ورزش داشته‌ایم و سعی کردیم این تصمیم‌گیری را منجر به چالش نکنیم. امیدواریم با تصمیمی که مجلس خواهد گرفت و در برنامه هفتم دیده شده، ورزش کشور بتواند از ظرفیت‌های مختلف استفاده کند. موضوعی که در یک سال گذشته در مجلس بحث شده، فکر می‌کنم تحول خوبی در ورزش کشورمان باشد.
وی افزود: فدراسیون‌ها همانطور که در کشورهای پیشرفته تعریف شده‌اند، شغل محسوب نشده و پوزیشن است. روسای فدراسیون‌های کشورهای پیشرفته از کسانی هستند که با آمدنشان، منابع می‌آورند. این که فدراسیون را کوچک و ضعیف کنیم؛ در مسیر درستش نیست. اتفاق الان مجلس خوب است و باید در صحت به تصویب برسد. هنوز برای ثبت‌نام به جمع‌بندی نرسیده‌ام. تا ببینیم یک‌شنبه چه می‌شود‌ اما این رفع محدودیت اتفاق خوبی است. این که المپیک به المپیک جابه‌جایی رقم بخورد، خوب است و فرصت خوبی برای کار به ورزش ایران می‌دهد ولی با وجود این، به تعامل فدراسیون و وزارت برمی‌گردد و به تصمیم وزارت گوش می‌دهیم.
رئیس فدراسیون والیبال درباره شرایط این رشته بیان کرد: چون خودم مسئول والیبالم، درباره خودم نمی‌گویم ولی با فاصله زیاد حرف اول در رشته‌های گروهی کشورمان را می‌زنیم. همه از این که در مسابقات قهرمانی آسیا نایب‌قهرمان شدیم، ناراحتیم که این یک ارزش برای ماست. نایب‌قهرمانی برای ما شکست شده ولی به عقب برگردیم؛ ۱۵ سال پیش چه انتظاراتی داشتیم؟ این انتظارات را فدراسیون پدید آورده، کدام رشته در پایه‌ها قهرمان جهان شده؟ در زمره تیم‌های خوب جهان هستیم و باید در ۴ تیم برتر جهان و تیم‌های خوب المپیک باشیم. تکرار می‌کنم و این باور را دارم که ظرفیت جوانان ما، این‌هاست اما باید برایش بجنگیم و تلاش کنیم. اراده کشور باید بر این باشد که این اتفاق رخ بدهد چون ظرفیتش را داریم.
وی ادامه داد: ورزش فقط فوتبال نیست، برای همه رشته‌ها احترام قائلیم ولی به لحاظ گستردگی، حرف اول را در کشور می‌زنیم. ۶۰۰ میلیون بیننده در لیگ ملت‌ها عدد کمی نیست. ما را نمی‌توانند سانسور کنند؛ اگر نگاه دولت و مجلس به اندازه خودش به والیبال نگاه کنند، جزو ۴ تیم برتر جهان می‌شویم. به اندازه یک فدراسیون عادی به ما کمک می‌شود، نه در حد والیبال.
دوارزنی در پاسخ به سئوال خبرنگار دانا مبنی بر اینکه با توجه به اینکه والیبال را به شکل خصوصی اداره می کند، دلیل درخواست کمک و حمایت از دولت چیست، گفت: مردم از والیبال توقع برد دارند و مهم نیست جلوی ما کیست. نیاز به حمایت‌های جدی داریم. الان ۸۶ درصد منابع مالی را خودمان تعیین می‌کنیم و ۱۴ درصد را دولت می‌دهد. عین همین را به دولت به عنوان مالیات برمی‌گردانیم. در کشور نیاز به حمایت‌های جدی داریم. پریروز مسابقه قهرمانی کشور ساحلی را داشتیم که گفتیم پخش مستقیم کنیم اما نیاز به پرداختی مالی داشت. الان چانه می‌زنیم انتخابی المپیک را صداوسیما پخش کند! رسانه ملی کمک کرده ولی انتظار داریم در این موضوع وز یرساخت دغدغه نداشته باشیم. تنها زیرساخت سالنی ما همین ۱۲ هزار نفری است که ۶ هزار صندلی ظرفیت دارد. دنبال می‌کنیم میزبان قهرمانی جهان شویم و این ادعا واقعی است. باید زیرساخت را آپگرید کنیم و نباید اجاره‌ای برای سالن پرداخت کنیم. نیاز به کمک دولت در نیازهای بدیهی خود نداریم ولی در زیرساخت به کمک نیاز داریم.
رئیس فدراسیون والیبال درباره پیش بینی اش از عملکرد تیم ملی والیبال در دو رقابت مهم پیش رو گفت: دوستان بر اساس نتیجه ارومیه، نقره بازی‌های آسیایی را پیش‌بینی کرده‌اند اما ما برای طلا و هت‌تریک قهرمانی به چین می‌رویم. تیم دوم ژاپن بیاید مهم نیست ولی شرایط خوبی الان داریم. بیش‌ترین فشار به بازیکنان آمده و همین‌ها بهترین‌ها را رقم زده‌اند. فکر می‌کنم با قهرمانی بازی‌ها و صعود به المپیک، بچه‌ها به مردم نشان می‌دهد والیبال ما همان است.
وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی بیان کرد: نتوانستیم برای همه بچه‌ها بلیت هانگژو به برزیل بیزنس کلس بگیریم. شاید ۱۰ برابر چیزی که دولت داده، منابع تامین کرده‌ایم. مجموعه افکار عمومی را رسانه می‌سازد و نگاه دولت و مجلس به والیبال اگر جدی و با درک مشترک باشد، راحت‌تر کارمان را انجام می‌دهیم. برای برنامه‌های اجرایی نیاز به کمک دولت نداریم؛ زیرساخت‌ها برای توسعه والیبال نیاز به حمایت دارند تا این وضعیت که دولت‌مردان را هم ناراحت کرده، بهبود پیدا کند. آیا نگاه دولت ژاپن به والیبال مثل ماست؟ نیاز به این اتفاق خوب در ایران داریم چون شایسته‌اس هستیم و باید این را به دنیا نشان بدهیم.
داورزنی همچنین با اشاره به والیبال زنان گفت: سیاست کلی ما تقویت و حمایت از زنان است. سال قبل درصد قابل توجهی منابع پرداختی به بانوان داشتیم. تعدادی از بازیکنان را امسال به علت مصدومیت در اختیار نداشتیم ولی باید از یک نسل آماده‌تر برای آینده بهره بگیریم. شرایط تقابل بین تیم‌های خوب دنیا و تیم ملی زنان ما یکسان نیست و اگر برابر شود، ما تفاوت زیادی نداریم. با این وجود دختران ما با حفظ شعاعر می‌جنگند و پیش می‌روند. در آینده روی رده‌های پایه سرمایه‌گذاری می‌کنیم. برای جذب مربی خارجی هم برنامه داریم.
انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdciupaz5t1aqy2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما