تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۰
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:

سرعت طوفان در زابل به ۱۰۱ کیلومتر در ساعت رسید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید تا بیشینه ۱۰۱ کیلومتر در ساعت بامداد امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۲ زابل را درنوردید.
سرعت طوفان در زابل به ۱۰۱ کیلومتر در ساعت رسید
محسن حیدری در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: وزش باد شدید تا بیشینه ۱۰۱ کیلومتر در ساعت بامداد امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۲ زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را به ۲۰۰ متر کاهش داد.
 
وی افزود: در شهرستان زهک بیشینه سرعت باد به ۶۵ کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا ۵۰۰ متر کاهش داد.
 
حیدری تصریح کرد: در شمال استان تا اواخر هفته آینده باد و گردوخاک، صبح‌ها، وزش باد شدید و کاهش دید افقی خواهیم داشت. پنجشنبه و جمعه وزش باد در شمال استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و در نقاط مستعد طوفان گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیرکل هواشناسی استان اظهار کرد: طی این مدت در زاهدان و نواحی مرکزی، افزایش غبار، امروزوفردا در نوار شرقی وزش باد نسبتاً شدید گاهی گردوخاک خواهیم داشت.
 
حیدری توصیه کرد: از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، در زمان غبارآلود شدن هوا خودداری شود. احتیاط در ترددهای جاده‌ای و همچنین از عبور مرور در کنار ساختمان در حال ساخت و قدیمی به‌خاطر احتمال ریزش خودداری کنید.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdccs1qsm2bqem8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما