تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:

کشت خرما در هزار هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان در حال انجام است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کشت خرما به‌عنوان مهم‌ترین محصول باغی استان هم اکنون در یک هزار هکتار از مزارع در حال انجام است.
کشت خرما در هزار هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان در حال انجام است
محمدرضا سید حسینی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در راستای تحقق طرح توسعه ارقام تجاری در نخلستان‌های سیستان و بلوچستان با مشارکت گروه کشاورزی آریا حدود ۶۰ هزار اصله پاجوش خرما رقم تجاری مجول تهیه شده تا در قالب یک برنامه در یک هزار هکتار از اراضی شهرستان‌های میرجاوه، خاش و گلشن کشت شود.
 
وی ادامه داد: در یک ماه اخیر کشت این پاجوش‌ها در مزارع سیستان و بلوچستان آغاز شده به طور یکه تاکنون ۱۰۰ هکتار به نخلستان‌های میرجاوه افزوده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در تداوم این اقدام تا پایان سال جاری شاهد تحقق این هدف در استان خواهیم بود.
 
وی با بیان اینکه ۴۱ درصد سطح محصولات باغی سیستان و بلوچستان به کشت خرما اختصاص دارد، افزود: از ۶۲ هزار و ۹۱۴ هکتار نخلستان در استان ۴۹ هزار و ۷۱۸ هکتار بارور بوده و سالانه بیش از ۲۵۰ هزار و ۸۹۸ تن انواع خرما در این استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.
 
حسینی اظهار کرد: خرمای تولید شده سیستان و بلوچستان علاوه بر استان‌های دیگر به کشورهای حوزه خلیج‌فارس، اروپایی و روسیه صادر می‌شود.

وی ادامه داد: بیشترین نخلستان‌های سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های سراوان، ایرانشهر، نیک‌شهر و سیب و سوران واقع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: کشت خرما در استان زمینه اشتغال افزون بر ۴۰ هزار نفر را فراهم کرده است.
 
انتهای خبر/ س
  https://asrehamoon.ir/vdcauen6y49ni01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما