تاریخ انتشار :جمعه ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۴
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد:

معرفی ۳۱ کارفرما در سیستان و بلوچستان به مراجع قضایی

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از معرفی ۳۱ کارفرما در این استان به مراجع قضایی به علت بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز خبر داد.
معرفی ۳۱ کارفرما در سیستان و بلوچستان به مراجع قضایی
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خلیل‌احمد سلامی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه، ۴۳ مورد گشت مشترک بازرسی شناسایی شاغلان خارجی غیر مجاز در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه حاصل این بازرسی‌ها، شناسایی ۳۲۲ نیروی کار خارجی غیرمجاز بوده است، اظهار کرد: در این راستان، ۳۱ کارفرمای متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: در پنج ماهه نخست امسال، ۴۸ نیروی کار ایرانی جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز در کارگاه‌های سطح استان شدند.

سلامی تاکید کرد: ورود غیرقانونی نیروهای کار فاقد مجوز به کشور، موجب تحمیل هزینه‌های بسیار و کاهش ظرفیت اشتغال کشور می‌شود و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور جلب مشارکت مردمی برای صیانت از نیروی کار ایرانی و برخورد با کارفرمایان متخلف، از طریق سامانه تلفنی ۰۲۱۶۳۶۹ آماده دریافت شکایات و گزارشهای مردمی در خصوص اشتغال نیروی کار خارجی غیرمجاز است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: مطابق ماده ۱۸۱ قانون کار، هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع و کارفرمایانی که اتباع بیگانه فاقد پروانه کار را به خدمت بگیرند یا در کاری غیر از آنچه در پروانه کارشان ذکر شده بپذیرند، برابر قانون از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcippazzt1aqy2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما